Yazı Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 10:26 Bu yazı 300 kez okundu
 
Allahtan Reva Mı Bu.?
Mesut İNCİ
 
 

Her geçen gün daha da ağırlaşan geçim şartları, halkımızı bankalardan çıkılmaz hale getirdi. Borç ödeme derdine düşen insanlarımız elde avuçta ne varsa tasarrufu ile beraber geçim standardını yakalamaya çalışsa da, koşuşturmaktan adeta bitkin durumda.

Hükümetin neler yapmak istediği tam anlaşılmazken, anlaşıldığı kadarı ile seçim kaybeden hükümetler acımaksızın, intikam alır gibi emekliye 5i lütfen verirken, 15 zammı bindirdi.

Doğalgaza bile zam okkalı gelirken gariban daha da garibanlaştı, fakir can çekişir durumda, Allah bu millete acımasa şimdiye kadar akan selin tahrifatı çok acımasız olurdu.

Çiftçiyi 16 yıldır toprağa küstürdüler, müstahsil, çaresizlik içinde, tüketici ise Allaha yalvarır duruma geldi, bu tarım ülkesinde yarı aç yatanlar bile var.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, “Zincirleri kırmak için geliyoruz, açlık, tokluk arasında isyan eder duruma geldik. Türkiye Cumhuriyetini kuranların emanetine ihanet edenlere isyan ediyorum, bu böyle gitmeyecek, iyi olacak çünkü Türkiye’yi bu ekonomik krizden çıkartacağız” diyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, Akşenerden farklı konuşmuyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli kendi sevdasında, bir var, 10 yok.

Bahçeli, Düne kadar, “Bizden değiller, onlar isyankâr” derken, şimdi küskünleri partisine davet ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye “Yuvaya dönün” diye çağrıda bulunmasının arkasında ne var? Bu konuda sürüyle komplo teorisi havada uçuşuyor. Onlardan öne çıkan 5’ini takdim ediyorum:

KOMPLO BİR: Bahçeli, bugün başlayan İYİ Parti Kurultayı’nda ortaya çıkabilecek muhtemel küskünleri MHP’ye çekmeye çalışıyor.

*KOMPLO İKİ: İktidar bloku zorda... İYİ Parti’nin karşı bloktan koparılması şart... Bahçeli bunu sağlamaya çalışıyor.

*KOMPLO ÜÇ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’yi evinde ziyaret etmişti. Bahçeli’nin çağrısı işte bu ziyarette kararlaştırıldı.

*KOMPLO DÖRT: Bahçeli’nin adını görünce akıllarına erken seçimden başka bir şey gelmeyenlerin ortaya attığı en çürük komplo: Erken seçim geliyor!

*MHP Lideri Devlet Bahçeli’den İYİ Parti’ye yönelik “Yuvaya dönün” çağrısında yer alan cümlelerden biri de şuydu: “Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur.”

Bu çağırı hayra alamet değil, AKP ve MHP arasında ciddi sıkıntıların olduğunu göstermekte ve işaret erken seçimi göstermektedir.

Ayrıca, Ali Babacan, Abdullah Gül Ahmet Davutoğlu ve diğer muhalifler halkın duyduğu rahatsızlıklara karşı YENİ PARTİ olarak yeni bir dengeleme atağına kalkışıyor.

Bu nerelere varır, neler getirir, neler götürür bekleyip göreceğiz ama etkili olacağı kesin.

Şuna eminim ki, artık bu milletin kaybedecek gücü kalmadı.

Kazanmak için, İstanbul Büyükşehir seçimlerinde nasıl Milletçe mücadele verildiyse, kazanmak için şimdiden aynı mücadele başlatılmalıdır.

 
Etiketler: Allahtan, Reva, Mı, Bu.?,
Yorumlar
Haber Yazılımı