Yazı Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 18:17 Bu yazı 3540 kez okundu
 
Aşırı Kiloya Dur Deyin
Dr. Figen SAYIN
 
 

Ramazan ayında oruç dolayısıyla vücudumuzda oluşan yağ dokusundaki dengesizlik fit görünmek isteyen bireylerin genel sorunu olarak ortaya çıkıyor. Dr. Figen Health and Beauty kliniğinin sahibi Dr. Figen Sayın, sağlıklı bir vücut ve cilt için beslenme alışkanlıkları hakkında önerilerde bulundu.

Herhangibiryaşaralığıgözetilmeksizinkadınlarveerkeklerdeaşırı kilo ile birlikte ortaya çıkan yağ-kas dokusundaki dengesizlik bireylerde gelecek kaygısı oluşturuyor. Birey olarak kişisel sağlık kadar dış görünüşünde önemli olduğunu belirten Dr. Figen Sayın, özellikle Ramazan ayında oruç dolayısıyla kontrolsüz beslenme alışkanlıklarına ve buna bağlı gelişen dengesiz kilo alımlarına dikkat çekti.

IŞIL IŞIL BİR HAYAT İÇİN

Dr. Figen Sayın, sağlıklı vücut yapısı, pürüzsüz bir cilt ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip kadınların sırrının, doğru bakım uygulamaları ve bunları alışkanlık haline getirmelerinin yanı sıra beslenme kurallarına sıkı bağlı kalmaları olduğunu söyledi. İftar ve sahur arasında yaklaşık 17 saati bulan bir açlık süreci yaşandığını kaydedenDr. Sayın, iftar saati ile ilk olarak öğün sayısını en az 3 olmak üzere 4-5 öğünü bulacak şekilde bir düzenlenme yapılması gerektiğini vurguladı. Her öğünde 4 temel besin grubundan tüketilmeye çalışılması gerektiğinin altını çizen Dr. Sayın, sağlıklıbirvücutvegençciltyapısınasahipolmakiçinşuönerilerdebulundu:

4 GRUP GIDAYI EŞİT TÜKETİN

“Et/tavuk/balık grubu, süt/yoğurt grubu, sebze-meyve grubu ve tahıl grubu günlük olarak bilinen bu gıdalar makul miktarlarda tüketilmelidir. Bunlara dikkat edilmediğinde metabolizmada olağan dışı gelişmeler yaşanıyor. Özellikle bilinen bir hastalığı olan kişiler oruç tutacaklarsa bir uzman tarafından beslenme alışkanlıklarını ve düzenlerini nasıl ayarlayacaklarına dair bilgi almaları gerekir.”

‘NE YESEM YARIYOR’DİYE BİR ŞEY YOK

‘Ne yesem yarıyor; hatta su içsem bile kilo alıyorum’ diye halk arasında ifade edilen kilo alımlarına da çözüm ürettiklerini belirten Dr. Figen Sayın, “Siz, siz olun bu ifade ile yemek masasına oturmayın. Bu durumda kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.Dengesiz ve aşırı kilolu kişilere özel uygulamalarla bel, göbek, bacak içi, basen, diz iç kısımları gibi farklı vücut bölgelerinden yağ dokusunu parçalayarak yaşınızla orantılı doğal şeklini kazandırmak mümkün” diye konuştu.

ERKEKLERİN EN BÜYÜK SORUNU GÖBEK

Özellikle kadınların bölgesel kilo alımı sorunuyla yüz yüze kaldığını belirten Dr. Figen Sayın, “Erkeklerde göbek bölgesindeki aşırı yağlanmadan şikayet ediyor. Kişiye göre planlamayla yaklaşık 15 gün içinde 3 seansta yağlı doku üzerinde etkili sonuçlar alıyoruz. Burada en önemli nokta uygulama sonrası en önemli sorunun bedenin nasıl görüneceğidir. Bu nedenle konu sadece yağların nasıl yok edildiği değil, bedenin uygulama sonrası nasıl görüneceğidir. Ramazan Bayramı’na sağlıklı ve daha fit bir vücut ile girmeniz mümkün” dedi.

 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı