Yazı Detayı
18 Ekim 2016 - Salı 20:43 Bu yazı 3418 kez okundu
 
Otel Sohbeti
Gülşah İSLAMOĞLU
 
 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bizler otelin adını telaffuz edemeden o otele rezervasyon yaptırmak isteyen bir milletiz.

Örneğin;

Otelin  adı  ….   Beach Club ‘dır.  Ancak münferit diliyle, Bursa’nın B’si, Edirne’nin E’si,  Adana’nın A’sı, Ceyhan’ın C’si, Hatay’ın H’si klüb oluverir.

Ancak yapacak, diyecek bir şey yoktur, çünkü para ondadır:)


Münferit: iyi günler hanfendi, rezervasyon yaptırmadan önce bir sorum olacaktı. Odamızın giriş katta olmasını istiyorum hiç merdiven kullanmamız lazım. Bu şekilde oda garanti midir?

Gülşah: Ancak not olarak alabiliyorum. Müsaitlik doğrultusunda veriliyor

Münferit: Arkadaş grubu ile geleceğiz 3 kişiyiz 1 kişimiz hamile

Gülşah: tamam beyefendi ben o şekilde oda verdirtmeye çalışırım, elimden geleni yaparım. Ama yine söylüyorum garantisi yok maalesef

Münferit: tamam bayram döneminde geleceğiz fiyatı öğrenebilir miyim?

Neyse ben fiyatımı verdim. münferit kabul etti gelmek isterler. Ödeme için banka hesabımızı göndermek için mail adreslerini alırım alırken haliyle münferitlerin isim detaylarını istedim.

Buraya kadar her şey normal. Ancak isimleri öğrenince iş değişiyor; Fatih Alp, Mustafa 3.kişide Ekrem.

Şimdi benim beynim yanmaya başladı. Bu adam bana rezervasyon yaptırırken 1 arkadaşımız hamile demedi mi? gelenlere bakıyorum fatih Mustafa Ekrem ?????

Biri bana bunu bilimsel yönden açıklayabilir mi?

Gülşah: Beyefendi çok pardon ama sanırsam ortada bir yanlış anlaşılma var. 3 kişi geliyoruz dediniz,1 kişi hamile dediniz, o zaman siz 4 kişisiniz. Çünkü gelecek isimlere bakıyorum hamile kalabilecek kimse yok gibi 🙂

Münferit: Ya çok özür diliyorum, dalgınlığıma verin. Hamile arkadaşımız Bodrum’da başka bir otele rezervasyon yaptırdı. İlk başta hep beraber kalacaktık sonradan planlar değişti. Benimde aklımda hala öyle kalmış.

Gülşah: yani o zaman şimdi ortada hamile biri yok. Ve giriş katta odanın da pek önemi yok doğru mudur?

Münferit: Evet hanımefendi tekrar kusura bakmayın. :):)

 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı