Yazı Detayı
14 Mart 2021 - Pazar 19:17 Bu yazı 899 kez okundu
 
Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz
Güldane KAYA
 
 

Bilindiği Üzere 14 Mart Tıp Bayramı. 14 Mart 1919’da kutlanmaya başlamış ve O tarihten günümüze kadar kutlanmaya devam etmiştir. Tıp hayatımızda Çok önemli bir yer teşkil etmekte olup, İnsanlığın ilk evrelerinden itibaren var olan Tıp ilimi gün geçtikçe ilerlemiş, tedavisi mümkün olmayan en amansız hastalıkların dahi tedavileri bulunmuş ya da bulunmak üzere, bilim adamları var güçleriyle çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Eskilerde ilkel olarak yapılan tedaviler artık yerini son derece modern teknolojik cihazlara bıraktı. Tıp denilince aklımıza ilk gelen kişiler elbette bizleri sağlığımıza kavuşturan hatta bazen hayat veren, gece gündüz mevhumu olmadan çalışan değerli doktorlarımız, sağlıkçılarımız.

Önce sağlık diyen ve koronavirüs sürecinde de insan sağlığını kendi sağlığından önde tutan tüm sağlık çalışanlarımız; bir yılı aşkın bir süredir gecesini gündüzüne katarak virüse karşı adeta göğüs göğüse çarpışıyor. Bu zorlu süreçte, bizim yanımızda olan sağlıkçılarımızın haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın gösterdiği fedakârlığı milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler evimizdeyken sizler canınızı ortaya koydunuz, gecelerce uykusuz kaldınız, sevdiklerinizden ayrı zaman geçirdiniz, çocuklarınıza dahi sarılamazken binlerce insana sahip çıktınız, tüm hastalarınıza ailenizden biri gibi yaklaştınız, iz bırakan maskelerin ardında nefessiz kalıp bıkmadan insanların yanında oldunuz. Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız. Ülkemize, insanlarımıza şifa dağıtan elleriniz güzel yurdumuzun üstünden hiç eksik olmasın.

 İnsanı sağlığına kavuşturabilmek için gecesini gündüzüne katan. Gerektiğinde hiçbir ücret talep etmeden hatta bazı yoksul vatandaşlara kendi cebinden ilaç masraflarını karşılayarak görevini yapan doktorlarımız var. Böyle doktor ve hastanelerimizin sayısının artması dileğiyle ne demiş Mustafa Kemal Atatürk, Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz. Diyerek Türk hekimlerinin önem ve değerini vurgulamıştır. Her alan zordur ama sağlık alanı daha da zordur. Hayata bağlılığımızı devam ettiren insan sağlığı için hiçbir menfaat gütmeyen gecesini gündüzüne katan başta  ailemizdeki hekimlerimizin, hekim arkadaşlarımın ve Tüm Değerli Hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun.

 
Etiketler: Beni, Türk, Hekimlerine, Emanet, Ediniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı