Yazı Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 01:30 Bu yazı 239 kez okundu
 
Bu Hayatta En Değerli Varlığımız Ailemizdir
Cansel AKTER
 
 

Devlette süreklilik esastır. Nesilden nesille devletçi, halkçı, kardeşçe uyum içerisinde yaşayan toplumlar yıkılmamıştır. .

Şeyh Edebali'nin "insanı yaşat ki devlet yaşasın" sözü günümüz için ne kadar önemlidir.

 Toplumların dejenere olması Çekirdek aile yapısının bozulması gelecek kuşaklarımız açısından tehlike oluşturmaktadır.   özellikle muhafazakâr olarak yaşayan Anadolu insanlarının aile yapısı ihanetin, aldatmanın "tema"sı oldugu dizilerde  yozlaşma ve aldatmanın adeta modasına dönüştü.

Toplumun bu içler acısı durumunu birazcık kendimizde empati yapalım.

Şimdi sizden çok şey istemiyoruz sadece olmanız gerektiği gibi olun çok zor değil Ailenize sahip çıkın. Eşinize sevginizi verin, siz onu sevgiden mahrum bırakırsanız eşinizden çok şey beklemeyin.

Eşinizi aldatan olmayın. Siz aldatıyorsunuz ya hep gözünüz dışarıda ya başkasının  gözü sizin eşinizde..!!

Nedeni sizsiniz..!!

Arkadaşınızda mutlaka sizin gibi, kızmayın ona onun ile başka kadınların lafını ederken çok keyif alır gülerdiniz, ama şaşırmayın bugün karınıza bakan yarın kızınıza bakar. Eşiniz veya kızınız size bunu söyleyemez utanırlar.

Biraz edep ve adaplı olunuz. Bu tür davranışlarımız ile toplum yobazlaştı biliyormusunuz?

Terör örgütleri bile Kadın derneklerine girdi ve büyük ölçüde yapılandı. Ama biz adam olmadığımızdan özümüzü kaybettik. İdeolojik örgütler cirit atıyorken,  Sizin sadece yapacak olduğunuz şey adam olmak.!!  Bu Ülkede Aileniz ile düzgün bir yaşam  var iken; neden bu yobazlığa sessiz kalıyorsunuz?  Bir suça sessiz kalmak o suçu isleyene ve o suça eğilimli olan suça ve günaha ortak olmaktır. Siz özgür huzurlu yaşayın diye binlerce Şehit var bu Ülkede.

Sizin evladınız sizin ananız, sizin babanız, Sizin eşiniz ağlamasın diye kendi anasını evladını eşini babasını Ağlatan Şehitleredemi saygınız yok.

Bu Ülkede Al Bayrak Uğruna canını feda eden çok Şehitler vardır.

kimi ismini duymadığınız isimsiz kahramanlar.

Nice aşklar bu Ülkede Al Bayrak uğruna yarım kaldı.

Bu Ülkede cinsel suçlarda Dosyalar o kadar fazla ve gün geçmiyor ki haberlerde cinsel taciz - istismarlar olmasın.  Kanunların suçluları caydırıcı cezai yaptırımının yeterli olmadığını düşünüyorum.

Topluma sahip çıkın. Sizler bireysel edepsizliğe davet çıkarıyorsunuz.  Bunu bir Parti'ye dayatmayın. Dolmuşta bir kadın tacize uğrayınca başınızı siz çevirdiniz, 11 yaşındaki kızının gözü önünde ölmek istemiyorum diyen Emine Buluta siz baş çevirdiniz, işyerinde bir kadın tacize uğrayınca işten çıkmak zorunda kalınca siz göz yumdunuz. Ama bu kadın sizin karınız, kızınız, anneniz olduğunu biliyor musunuz?

Oysaki Kadınlar bizim en değerli varlıklarımız ve insanlığın ANASIDIR.

Toplum sevgiyle kaynaşır, Adaletle yaşar.

 
Etiketler: Bu, Hayatta, En, Değerli, Varlığımız, Ailemizdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı