Yazı Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 22:37 Bu yazı 77 kez okundu
 
Değişim Okyanusu
Neval KÜTÜK
nksatya83@gmail.com
 
 

Değişim içinde olan insan her an yenilenerek dönüşür. Değişim bir yuva ve sevgi hâli içinde ebedi ruhi varlığın içinde akar. Değişim okyanusunun içinde özgürce var olmak için değişimci ruha sahip olmak gerekir.

Bunun için birey, her gün Dünya Değişim Akademisinde  Değişim Sanatını tekniklerini uygulamalı ve özü ile temasa geçmelidir. Böylece varoluşsal deneyimler yaşanır.

Değişim için beklentisiz olmak gerekir ancak bu şekilde nedensiz mutluluk ve saadet yaşanır . Değişim kendiliğinden gerçekleşince varoluş ile uyum halinde bir birlik deneyimlenir. 

Varoluşsal değişim nedensizdir , o yüzden nedensizlik ve beklentisizlik olmazsa olmazdır... Varoluşun nedeni yoktur. Varoluşun var olma nedeni sadece var olmaktır. 

Fakat insanlar hırslar , tutkular, istekler , arzularla içlerindeki saf doğaya zarar vermektedirler. Sürekli bir şeylerin peşinden koşma alışkanlığı sıkıntı, gerilim yaratıyor. Bu da insanı özünden, gerçek benliğinden uzaklaştırıyor. 

Koşturmalar, hep bir yerlere varma çabaları insanın içindeki boşluktan kaynaklanıyor. Boşluk ne kadar artarsa insanın kendine yaklaşması o kadar zor oluyor. 

Mutlu olmak ve değişmek için bir koşul olmamalıdır. Hırs, koşullanma varsa mutluluk da yoktur. O yüzden hırs aşılarak azme dönüşmeli ve içsel değişim yaşanmalıdır. 

Hırs şiddet gibi yıkıcı duygular olmadığında insan  gerçekten mutlu olmaya ve eğlenmeye başlar. Tek başınalıktan haz alır ve ebedi öze yaklaşır. 

Ebedî ölümsüz ruhi varlık deyimi, değişimci ruhu tanımlar ve iç dünyanın gözlemlenmesi coşku, saadet , mutluluk ve haz verir. 

Sürekli yenilenen, tekamül eden insanın yolculuğu saf sevgiye dayanır. Kendisiyle barışan, kendisini seven insan içsel devrimi gerçekleştirerek içindeki tüm eskileri yıkar ve yeniye adım atar.

 
Etiketler: Değişim, Okyanusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı