Yazı Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 00:16 Bu yazı 44 kez okundu
 
Ebedi Mutluluk
Neval KÜTÜK
nksatya83@gmail.com
 
 

Mutluluk dışsal ve içsel olabilir. İçsel mutluluk , ruhi özümüzden yani kendi gerçek özbenliğimizden geldiği için kalıcıdır. Fakat dış dünya ile ilgili olan sahte mutluluk geçicidir.

Geçici olan mutluluk her an sönmeye mahkumdur. Zekâ aktif olduğunda insan farkındalığını yükseltir ve geçici mutluluğun peşine düşmez, ebedi mutluluğu yaşar.

Gerçek mutluluk nedensizdir, dış kosullara bağlı değildir. Gerçek mutluluk içseldir , doyurucudur ve tatmin edicidir. Insan özünde yaşarsa ve orada olursa gerçekten mutlu olur. Zekâ uyursa içsel ve dışsal çatışmalar bitmez. En iyi ve en mutlu olma çabaları insanları hırsa, rekabete ve mutsuzluğa iter.

Insanlar olmadıkları şey olmaya çalıştıkça zeka devre dışı kalıyor ve mutluluk, neşe, coşku ortadan kalkıyor. En iyi olmak için çabalayan mutsuzluk ve hayal kırıklıkları ile yüzleşiyor. Kendi özüne, doğasına yatkın kişi gerçek huzuru bulur. Onun davranışları doğal ve içten olur.

Zekâ sayesinde insan dışsal nesnelerle ilgili olan geçici mutluluğu bırakıp, iç dünyası ile ilgili olan ebedi mutluluğa ulaşır. Bu farkındalıkla iç Dünya yeniden keşfedilir. Dış nesnelerden özgürleşme gerçekleşir, bu özgürleşme kalıcı mutluluk sağlar.
Özgürlük, iç dünyada yaşanır. Özünüze döndüğünüzde, eylemlerinizi buna göre icra ettiğinizde gerçek özgürlüğün de tadını çıkarırsınız. Artık aç ve susuz kalmak sizi etkilemez, yemeden bile yaşamanın mutluluğunu yaşarsınız.

Zekası aktif insan yalnızca kendisinin mutluluğunu düşünmez, o herkesin mutluluğunu düşünür. Zekâ aşılınca bütünleşme gerçekleşir. O zaman tarifsiz mutluluk, coşku yaşanır. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan 60 ‘ın üzerinde birbirinden güzel Değişim programları size gerçek dünyanın kapılarını açar. Öze dönüş gerçekleşir. Nefes teknikleri ve özel seçilmiş vücut çalıştırma teknikleri ile gerçek doğanıza yaklaşacaksınız.

Gerçek mutluluk ve özgürlüğü yaşamak için zekayı devreye sokmak gerekir. Bunun için de zekanın aşılması şarttır.
Ebedi mutluluk uzakta değil, içinizde...Sadece doğru yöne bakmanız yeterli.

 
Etiketler: Ebedi, Mutluluk, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı