Yazı Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 23:51 Bu yazı 521 kez okundu
 
Farkındalık Ve Bilinç
Neval KÜTÜK
nksatya83@gmail.com
 
 

Farkındalık ve bilinç birleştiğinde saf olan ebedi ölümsüz varlık hissedilmeye başlar. O zaman nefes alışverişlerinizin farkında olur ve zihin, beden uyumunu sağlayabilirsiniz.

Bütünleşme gerçekleşir ve ego, benlik zincirleri çözülerek sahte kişilik parçalanmaya başlar. Kendi iç dünyanızda korku veya boşluk hissi gelse de artık bireysel devrim başlamıştır. Gerçek devrim iç dünyada oluşan köklü değişimdir, bu da dış dünyaya yansıyor.
Nefes durduğunda zaman da düşünce de durur. İşte o zaman bilinç akmaya devam eder ve farkındalık yükselir. Her şeyin temelinde bilinç vardır. Nefes ile düşünce arasında sıkı bir bağlantı vardır, kanda oksijen oranı düşünce düşünceler de kaybolur.

Nefesin ritmi zihinsel durumlara göre de değişir. Nefes değiştiğinde zihnin işleyişi ve mekanizmaları da değişir. Zihin iç dünyayı dış dünyaya, dış dünyayı da iç dünyaya yansıtır. Böylece zihin tek odaklı hale gelerek içsel devrim gerçekleşir.

Bu devrim sayesinde zihin durur ve böylece bilinç içindeki bilince, yaşam içindeki yaşama erişebilirsiniz. Bunu deneyimleyebilirsiniz. Bu deneyim sizi mutlak özgürlüğe, saadete ve nedensiz coşkuya taşır. Böylece devrimsel uyanış gerçekleşir, özünüzle tanışarak aydınlanırsınız.

Nefes alışverişlerinizi tarafsızca izlersiniz. Bilince giriş başlar ve o kapıdan içeri girersiniz. Bilinç yaşamın besinidir. Yaşam bilinç sayesinde gerçekleşir. Yaşamın kaynağı nefes değil, bilinçtir. Çünkü nefes durduğunda sen yine oradasın ve sen olduğun şey olmaya devam edersin.

Kendiniz olarak sahte yaşamdan doğal yaşama geçit yapabilirsiniz. Bu da içsel devrim sayesinde bilinç ışığıyla mümkün olur. FARKINDALIK yükselir ve yeniden doğuş deneyimi yaşanır.

 
Etiketler: Farkındalık, Ve, Bilinç, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı