Yazı Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 12:30 Bu yazı 2396 kez okundu
 
Halının Altına Süpürülen Pislik
Okan DİLEK
 
 

Gerçeği söyleyene mahkeme, gerçekleri kamuoyunun bilgisine sunanlara öfke, gerçekleri bir bir açıklayanların yazıp anlattıklarının uydurma olduğunu söyleyenler şimdi TFF”nin TEMLİK”i ve cezaya hazırlanışıyla ilgili neler söyleyecek acaba ? Antalya”nın menfaatleri diyoruz, Antalya zarar görmesin isteniyor, her şey Antalya için söylemleri altında yorumlar ve değerlendirmeler de bulunuyor ancak gel gelelim bunların açıklandığı zaman Antalyaspor yönetimi ve yöneticilerinden bunlara maruz kalınması nedeniyle tek bir kelime açıklama yapılmıyor. Yapılırsa da Ahmet’in dediği gibi değil” ya da, Ayşe”nin anlattığı gibi değil” gibi yorumlar yapılıyor. Yani doğrusunu istiyorsanız bizim söylediklerimiz” şeklinde diye beyanlar veriliyor ancak Gerçek Balçık ile Sıvanmıyor… İşte son olay Şafak Öztürk Başka’nın büyük bir sağ duyu ile sürdürdüğü ve samimiyetle mücadelesini verdiği Antalyaspor’un başarısı noktasın da ki çabasının arka planında yatan gerçekler Gencer Uydurmaları, ile patladı. Gültekin Gencer’e sorsanız Ak Sütten Çıkmış Kaşık misaliydi o dönem. Ancak işte o açıklamaların külleri işte TFF nin DUR ihtarı ile ortaya çıktı. Dernek Başkanlığı konusunda benim de bir ara ele aldığım ve büyük ehemmiyetle değerlendirmesinde bulunduğum, Dernek Başkanlığının neden Gültekin Gencer bonkörlüğüne DUR diyemediğini ya da diyememe cesareti gösteremediğini ele almıştım.

O dönem de bizim yazdıklarımız üzeri örtülmeye çalışılan yorumlar olmuşsa da Nafız Tanır Başkanlığın da Derneğin Gültekin Gencer’den bu yana pek de başarılı bir durum ortaya koyamadığı alenen ortaya çıkmıştır. Zaman zaman yazılanlar ve yorum yapılan açıklamalar için  tabiri caizse “Halının altına süpürülen pisliğin” görünmemesi için çaba gösterenlerin tam da iyi temizlik yapamadığı anlaşılmıştır. Antalyaspor Gültekin Gencerden bu yana borç batağı içinde kaldığı artık eni konu bilinmektedir. Yanlış yönetim ve Bu duruma getiren zihniyeti idare edememe, yorumlayamama da bir yönetim basiretsizliği olduğu anlaşılmıştır.

Tüm bunları ele alan Antalyaspor’un daha da başarılı olması ve yanlışların ele alınması konusunda öncelikle taraftara önemle açıklamalar veren Antalyasporum.com kapattırılmış ve mahkemeye verildiğini de üzülerek öğrendik. Ancak eğer gerçekler kamuoyu ve taraftar, Antalya da yaşayanlar ve bu takımın başarılı olması için bağış veren, araç alırken yüklü miktarlarda ödeme yapan sürücü esnafı, maça bilet alıp da giren binlerce taraftardan saklanmaya çalışılıyorsa  işte buna  hiç kimse engel olamamaktadır. Şimdi de Antalyam.com adresi ile bu gerçekleri kamuoyu ile paylaşan site bu sağ duyuyu inadına sürdürme kararlığında.

Gelelim Antalyaspor’un borçlarına, futbolcunun mahkemeye vermesi mevzusuna. Bir kulüp başkanı tüm bu sorunları çözüme kavuşturmak ve takımın başarısı için bu göreve gelir. Ancak Antalya da anlaşılıyor ki kulübü basamak olarak kullanmak, gelir gider dengesinde sağlıklı işleyişi korumamak, popülist başarılar ile adını duyurmak için kulüp başkanlığına aday olunuyor. Son başkan Cihan Bulut ise Antalya’nın yakından tanıdığı bir işadamı ve geçmişte siyasi yaklaşımları ile tanınan bir isim. Son yıllar da Antalyaspor’u ne kadar takip etti, içerde ki sorun ve sıkıntıların ne kadarına vakıftı bilemiyorum. Umarım gerçekten Antalyaspor’un hesap kitabını yakından bilen, ilgilenmiş, transferin nasıl yapılıp yapılmadığından anlayan ve bunu tecrübelerine ekleyerek tecrübesine tecrübe katmış bir isimdir. Umarım Antalya yanılmaz, Cihan Bulut da bu görevde olmanın mecburiyetin de bir görüntü vermez. Allah Antalyaspor’un yar ve yardımcısı olsun. 

 
Etiketler: Halının, Altına, Süpürülen, Pislik,
Yorumlar
Haber Yazılımı