Yazı Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 21:20 Bu yazı 280 kez okundu
 
Özgürleştirici Güç
Neval KÜTÜK
nksatya83@gmail.com
 
 

Sezgisel düzeyde olan güç sizi egonun etkisinden kurtarır.  Gücü sınırlayan,  suistimal eden ego ve bencilliktir. Eğer ego devredeyse güç, köleliğe neden olur. Gerçek güç, özgürleştiricidir. 

Gerçek gücün içinde çatışma ve ikilik yoktur. Eğer güç çatışması yoksa güç suistimali de yoktur. Eğer sezgisel düzeyde güce sahipseniz güç pesinden de koşmazsınız. 

İçgüdüsel düzeyde insan alt düzeyde olduğu için gücünü başkaları üzerinde kullanmak ister ve bunun için her yönteme başvurur. O zaman hep kazanmak ister ve birinci olmak için elinden gelen herşeyi yapar. Eğer kazanırsa yaptığı tüm eylemler doğrudur ama eğer kaybederse yaptığı herşey yanlıştır. 

Zekasal ve sezgisel düzeyde insan kazanmak için ara sıra mücadele etse de bunu savaşmak için değil,  başkalarına zarar vermek için değil, masumca yapar. Gerçek onun için en değerlidir. Gerçek için mücadele etseniz bile yenilseniz de kendinizi mutlu hissedersiniz. 

Zekasal düzeyde kavga olmaz . Gerçek bilinince onun tadını çıkarabilirsiniz.  Başka birini yenmek için  de güç kullanmazsınız. 

Sezgisel düzeyde hiç bir mücadele yoktur. Sezgisel düzey ruhsal düzeydir. Gerçeği bilince  kimseye gitmezsiniz, herkes size gelmeye başlar. Gerçeği bilen her zaman mutlu olur , gerçeği bilen savaşmaz ve meydan okumaz. 

Gerçekten kim olduğunu bilen insan gerçek güce sahiptir. O , güç gösterisi yapmaz ve gücü suistimal etmez.  O, sadece varolur ve var oluşun tadını çıkarır.  Kendini varoluşun mutlak gücüne teslim eder . O zaman varoluş onun aracılığıyla hareket etmeye başlar ve mutlak güç ortaya çıkar. 

Mutlak güce teslimiyet içinde olduğunuzda mutlak güç sizin aracınız olur. Varoluşsal güç farklı açıdan görülmeye başlanır. Işte o zaman güç sadece tekamül için kullanılmaya başlanır.

O zaman zeka uyanır,  gözler gerçeğe ebediyen uyanır.  Barış ve uyum ortaya çıkar,  insanın iç dünyası aydınlanır. İçgörü ve öngörü yetenekleri gelişir. 

Sonsuz saadet, mutluluk ve coşku ortaya çıkar. 

Mutlak güç ile koşulsuz sevgi sizinle olsun.. 

 
Etiketler: Özgürleştirici, Güç,
Yorumlar
Haber Yazılımı