Yazı Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 21:52 Bu yazı 94 kez okundu
 
Savaş Dibimizde Patlayabilir
Mesut İNCİ
 
 

Gelişmelere baktıkça, olayları takip ettikçe, her şey bana Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “3. Dünya savaşına hazır olsun”  sözlerini hatırlatıyor.

3. Dünya savaşı olur mu bilemem. Bildiğim, gördüğüm ve gelişmelere baktıkça inanmaya başladığım, Başkan Erdoğan’ın söylediğine “Eyvallah” demek kalıyor. Yine de, “Allah korusun” demekten başka bir şey gelmiyor elimde.

Son gelişmelere şöyle bir göz atacak olursak, Avrupalı bazı kırmaların.! Kıbrıs Rum kesiminin etrafında birleştikleri ve bir yerlerden emir beklediği yönündedir.

Ama yine de, ezelden beri uyguladığımız, “Yumuşak politika”  bize en yakın olanıdır. Bunu da uygulayabilecek politikacı şu an da var mı, onu bilemem.

Mesela..!

Kıbrıs Rum Kesimi hava sahasını Fransızlara açtı. İsrail ve Fransa ile Türkiye’nin olası saldırısına karşı güç birliği anlaşması yaptı. Fransız donanması, petrol aramalarını bahane ederek Kıbrıs Rum Kesimi’nin hamiliğine soyundu. Son olarak dün İngilizler Rum Kesimi’ne F-35’leri yığmaya başladılar. Biz burada nutuklar atmaya, ezer geçeriz, pas pas yaparız, cesaret edemezler diyerek havanda su dövmeye devam edelim!

Zaten bu güne kadar, “EYVAH” dediğimiz, aklımız başımıza geldiği zanan, ATI ALAN ÜSKÜDARI geçmedi mi.?”

Biz millet olarak oynamayı çok severiz. Hala onlar çalıyor, biz oynuyoruz ve bizi istedikleri gibi, yani, bazen harmandalı, bazen kasap havası, bazen de Orta Anadolu havaları çalarak oynatmaya çalışıyorlar. Ama kanaatim odur ki, AVUÇLARINI YALARLAR

ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM, ÇOK.!

Kütahya’da yerli roket, Osmaniye’deki mini otomobil, Giresun’daki robot...

Gençlerin bilime dair araştırmalar yapmaları, bununla meşgul olmaları şahane. Gurur duyarız. Eminim kardeşlerimizin bu girişimleri doğru yönlendirilirse gelecekte büyük başarıların başlangıcı olacak. Lakin öğrenci kardeşlerimin bu bilimsel denemelerini “icat” diye adlandırmaya kalkmaları bir felakettir. Ben size son yıllarda yapılan birkaç icadı yazayım da gülünç duruma düşmeyin: Higgs parçacığının keşfi, kütle çekim dalgalarının keşfi, ilk kez bir kara deliğin keşfi ve fotoğraflanması, DNA’nın yeniden programlanması, Mars’ta 5 metre derinliğinde kazı yapılması, en uzak gökcismine erişme rekorunun kırılması, aya yeniden insan gönderilmesi...

ÇİN SAVAŞI TETKLİYOR MU.?

Çin her yönden baskı ve zulüm uyguladığı, daha doğrusu sistematik soykırım yürüttüğü Doğu Türkistan’da milyonlarca Müslüman Türkün hapsedildiği Toplama kamplarını uluslararası topluma ‘’Mesleki Eğitim Merkezleri’’ olarak yutturmaya çalıştığı şu aralar, eline geçen tüm fırsatı değerlendirerek kendi lehine kurguladığı merkezlerde Uygurlar için her şeyin çok güzel olduğunu, o merkezlerde eğitim alırkıen çok eğlendiğini hayatının güllük gülistanlık olduğunu, kendisinin Çin vatandaşı olduğunda gurur duyduğunu anlatan belgesel filmleri hazırlıyor.

HER ŞEYİ BİR VİDEO İLE ÇÖZMEYİ DÜŞÜNÜYOR.
Böylece yayına hazır filmleri Doğu Türkistan’da yayın yapan ulusal kanallarda yayınlamak suretiyle hem bölge insanlarına ailelerinin iyi durumda olduğunu hissettirmek hem de, Uluslararası kamuoyunun tepkilerinden kurtulmayı amaçlıyor.

 
Etiketler: Savaş, Dibimizde, Patlayabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı