Yazı Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 15:56 Bu yazı 252 kez okundu
 
Şüphelere Son
Neval KÜTÜK
nksatya83@gmail.com
 
 

Şüphecilik ile kıskançlık arasında bağlantı vardır; ne kadar şüphe ile doluysanız o kadar kıskançsınız demektir. Eğer kendinizden şüphelenirseniz başkalarından da şüphelenirsiniz. 

Kendinize güvenmediğinizde bu güven eksikliği sevgilinize yansır. Bu kıskançlık duygusu da ilişkiye zarar verir , sevgilinizin sizden uzaklaşmasına neden olur. 

Kıskançlıktan özgürleşmek ve şüphelere son vermek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan içsel simya sanatı  yöntembilimi uygulanmalıdır. Böylece nefes çalışmaları ve vücut çalıştırma teknikleri sayesinde kıskançlık aşılır ve insanın kendine güveni artar. 

Siz, kendiniz hakkında ne düşünürseniz başkaları hakkında da onu düşünürsünüz. Şüpheciliğin nedeni de budur. Eğer içinizde şüpheler bitmezse dışarıdaki şüpheler de bitmez. Şunu kabul etmek gerekir ki tüm şüpheler ve kıskançlık karşı tarafla ilgili değil, sizinle ilgilidir. 

Şüpheleri gidermek için iç dünyayı arındırmak gerekir. İç dünyanın temizliğe ihtiyacı vardır, yani bilinç-altı temizliği sayesinde kimseden şüphelenmemeye başlayacaksınız  . Şüpheler bastırılınca bilinçaltına gömülür ve oradan da çıkmaya hazır olur. 

Eğer kendinizi olduğunuz şekilde her yönüyle kabul ederseniz, Mutlak kabulleniş içinde olursanız o zaman başkalarını da olduğu şekilde kabul edersiniz.

Tekamül yolunda ilerleyince kendinizin gerçekten kim olduğunu bileceksiniz ve herkesi doğal olarak bağışlayacaksınız. Kıskançlık duygusu ortaya çıktığında da onu doğal olarak kabul edip kendinizi suçlamayacaksınız. Dünya Değişim Akademisinde ki Değişim Programları ile kıskançlığı dönüştüreceksiniz. 

Zihinde kıskançlık varsa bu zehirin temizlenmesi gerekir. Kıskançlık dolu zihin üreticidir. Zihin karamsar ise kimseye güvenmez ama zamanla zihin arınınca kıskançlık da aşılacaktır ve dönüşecektir. 

Asıl mesele aslında doğru şeylere şüphelenmektir. Zihin şüphelenir , kalp ise güvenir. O yüzden kalbi arındırmak ve değiştirmek gerekir çünkü sevgi akılla ilgili değil kalp ile ilgilidir. 

Şüphe sevgiyi öldürür, sevginizin taptaze kalması için her gün düzenli olarak Değişim Tekniklerini uygulayın.  Önce kendinizi değiştirin sonra ise dış çevreniz zaten tüm kirlerden ve negatiften arınacaktır.

Daha temiz bir kalp için şüphelere ve kıskançlığa son!

 
Etiketler: Şüphelere, Son,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı