Yazı Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 18:30 Bu yazı 198 kez okundu
 
Zühre’ye Sevgilerle…
Mesut İNCİ
 
 

Korkuteli Belediyesi Basın Müdürü yılların gazetecisi sevgili dostum Hasan Saraç vasıtasıyla, yüreğindeki heyecanı herkesin hissetmesini istediğim gencecik, kalbi pırıl pırıl ZÜHRE ÇELİK isminde gencecik bir kız tanıdım.

Korkuteli DETAY gazetesinde köşe yazarı. İnanır mısınız genç yaşında görüşleri ve boyundan büyük ifadeleri ile kendisini aşmış, okurlarının ve kendisini tanıyanların teveccühünü kazanmış.

Tek istediği ve beklediği sevgi, ilgi ve alaka. Kısacası dost sohbeti

Bazen konuşuyoruz da, bana “Mesut ağabeycim, ihtiyacım olan sadece SEVGİ ve bana bu sevgiyi verebilecek olan sadece yazışma arkadaşlarım” diyor.

Aradan geçen zaman sora bile olsa kendisi ile tanıştığım ve karşılaştığım zaman birbirimize abi kardeş sevgisi ile baka kaldık.

Hani Çin filozofu Konfüçyüz’ün. “ARA Kİ, ARANAN KİŞİ OL” sözü var ya. Bazen insan oğluna bu tek satırlık cümle çok şeyler anlatıyor gibi geliyor bana. Hele seven insanlara.

Ben hayatta hep sustum ama nezaket kuralları içinde ne kadar susulacaksa o kadar sustum! Kendimle konuşuyorum şimdi yalnız… Yalnız yüreğimle dokunuyorum sesime, kimse duymuyor…

Sustum! Bin ah sürüp dudaklarıma, ne kadar susulacaksa o kadar izin verdim..

Normalde sokak kedisi kendisini saldırgan köpeklere karşı koruyabilirmiş. Bu direncini kıran tek şey neymiş biliyor musunuz: Sevgi..

Bulutların arasına gizledim hayallerimi. Ama sadece yağmurdan ve daha sonra gökyüzünü saran gökkuşağı öncesi bulutlarına.

Havanın soğukluğunu hissederken, uzaklaştıkça yeryüzünden, İçim kıpırdanmaya başlıyor heyecandan. Kavuşabilme heyecanı sarıyor tüm benliğimi.. İşte bunun adı da SEVGİ.

 Mark Twain’in düşündürücü bir lafı var. “İsteklerinizi ve hayallerinizi küçümseyen kişilerden mümkün mertebe uzak durun!” diyor ve “Ruhu küçük insanlar başkalarını da daraltmak, azaltmak ister” diye devam ediyor..

Bu kızımızın hayalleri de büyük, beyni de büyük.

Sadece tek istediği SEVGİ ve ARANMAK.

Bu kız öyle can sıkan, yürek daraltan birisi değil, güzeller güzeli, kendisi güzel, ruhu güzel bir kız.

Hayat dolu, sevgi dolu, heyecan dolu. Dop dolu bir kız işte.

“Neyi arıyorsan sen, O’sundur” der Mevlana.. Zulmün peşindeysen zalimsin, aşkı arıyorsan aşık…. Elinden tuttuğumuz her sevgili, bizi sürükleyip, kendi iç dünyamızın derinliklerinde bir keşif gezisine çıkarır hep...

Zühre’ye olan sevgi ALLAH SEVGİSİ dir.

Bazen susarız…  Konuşulan konuyu boş, basit ve anlamsız buluyoruzdur, konuşmayı da gereksiz ve anlamsız buluruz…  Susarız…  Konuşulanlar öyle abesle iştigaldir ve mantık dışıdır ki sadece hayretle dinleriz karşıdaki kişiyi ama Zühre ile konuştukça konuşası geliyor insanların. Çünkü Zühre hem konuşmayı hem de susmayı bilecek kadar yaşının çok ilerisinde bir kardeşimiz...

Artık anladım… Ya ben bu dünyaya fazla geliyorum, ya da bu dünya bana fazla geliyor…  Yine de biliyorum, her ikisi de aynı kapıya çıkıyor, diyorum kendi kendime ve teselli buluyorum.

Artık sevgili Zühre için fazla bir şey yazmayacağım.

Ararsanız, Zühre kendisini sizlere daha geniş anlatır. Sağlığından falan bahsedin, onu ondan dinleyin. Eminim ki, sizler onu benden çok daha fazla anlayacak ve seveceksiniz.

Zühre’cim seni seviyoruz kalbi dünyalar kadar büyük, sevgi dolu güzel kızım.

Sevgi insanın kalbinde doğuştan yer etmiştir. Anne sevgisi bunun gelişmesine neden olur. Babamızı severiz, kardeşimizi severiz, arkadaşımızı severiz, okuldaki öğretmenimizi severiz, düşüncelerimiz büyüdükçe vatanımızı severiz..

Demek ki,.. Sevgisiz yaşanmıyor değil mi..?

 
Etiketler: Zühre’ye, Sevgilerle…,
Yorumlar
Haber Yazılımı