Haber Detayı
12 Ağustos 2021 - Perşembe 00:26 Bu haber 3073 kez okundu
 
Başkan Sözen Öyle Bir Video Yayınladı Ki
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye tarihinin en büyük yangın felaketi sonrasında yaraları sarmaya çalışırken bazı medya kuruluşlarınca kendisine yönelik olarak başlatılan karalama kampanyası hakkında sessizliğini bozdu.
Gündem Haberi
Başkan Sözen Öyle Bir Video Yayınladı Ki

GÜVENLİK KAMERASIYLA İDDİALARI YALANLADI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye tarihinin en büyük yangın felaketi sonrasında yaraları sarmaya çalışırken bazı medya kuruluşlarınca kendisine yönelik olarak başlatılan karalama kampanyası hakkında sessizliğini bozdu. Önceki gün kamuoyuyla 3 sayfalık Basın Açıklaması paylaşan Başkan Şükrü Sözen, bugün de sosyal medyada öyle bir paylaşım yaptı ki, hem herkesi duygulandırdı, hem de karalama kampanyasındaki iddiaları yanıtladı.

BAŞKAN SÖZEN’İN KOVALI, HORTUMLU MÜCADELESİ

Başkan Şükrü Sözen, haberlere konu edilen Kalemler Mahallesi’ndeki bahçesinde yangının başladığı ilk gün olan 28 Temmuz tarihli güvenlik kamerası görüntülerini, yayınladığı videoda kamuoyuyla paylaştı. Kamera görüntülerinde, Başkan Şükrü Sözen’in çalışanlarıyla birlikte evindeki yangın hidrantlarına bağladığı hortumla yangına müdahale ettiği, kovalarla su taşıdığı; kendisine ait traktörle komşu evlerde gece boyunca soğutma işlemi yaptığı köy halkının anlatımlarıyla yer aldı. Söylendiği gibi değil arazözler ve itfaiye araçlarıyla, Şükrü Sözen’in evindeki yanan bir ağacın hortumla su tutularak ve kürek kürek toprak atılarak söndürülmeye çalışıldığı görüntülendi.

YANGIN EVE SIÇRADI

Görüntülerde ayrıca Başkan Şükrü Sözen’in Türkiye gündeminde yangından zarar görmediği iddia edilen bahçe evinin ve ağaçlarının yanmış görüntüleri de paylaşıldı. Kalemler Mahallesi’nden çekilmiş drone görüntülerinde ise, sadece Sözen’in değil, aynı bölgede yangını az hasarla atlatan pek çok bina bulunduğu kanıtlandı. Yangının başladığı anda Başkan Sözen’in evinin etrafında hiçbir şekilde dozer, arazöz  veya grayder bulunmadığı, yangının tamamen kendi imkanlarıyla söndürüldüğü de ortaya çıktı.

OLGUN ÖZEN; “SU TANKERİYLE HER YERE YETİŞTİ”

Kalemler ‘de yaşayan Olgun Özen isimli vatandaş, “Maalesef Şükrü Başkanımız için karalama kampanyası düzenlenmiş. Başkan bizim komşumuz. Ateş bizim de etrafımızdan geçti. Bizim de evimiz yanma tehlikesi atlattı. Biz başkan değiliz ama az hasarla bu yangını atlattık. Başkanımız elindeki bir su tankeriyle her yere yetişti sağ olsun. Ara ara etrafta alevlenmeler 1 hafta boyunca sürdü. Her seferinde koşturdu. Sadece bize değil diğer komşularımıza da koşturdu. “Elli tane araçlar varmış, arazözler varmış kendi evini korumuş” diye konuşuluyor. Asla öyle bir durum söz konusu değil”

GÜL YILMAZ; “BIRAKIN SİYASETİ, BİRLİK OLMA ZAMANI”

Aynı mahallede yaşayan Gül Yılmaz Teyzenin, “Ben de yangın zedeyim. Bu dönemde herkese ihtiyacımız var. Bizim için hiç fark etmez. Şu an birlik zamanı. Şükrü Sözen Başkandan konuşuluyor. Ben kimseyi korumuyorum., Ama bir gerçek var. Bu adam, benim evimi son anda kendini alevlere atarak kurtarmıştır. Bırakın siyaseti. Bunun zamanı değil birlik olma zamanı” diye konuşması ise herkesi duygulandırdı.

AHMET BOZ; “BAŞKAN BİZ YOKKEN AHIRIMIZI KURTARMIŞ”

Ahmet Boz ise, “Suyumuz elektriğimiz kesikken sürekli tankerimizi, mallarımızın içeceği suyu başkanımızın oradan doldurarak temin ettik. Belediye başkanı oraya arazöz, iş makinesi, itfaiye yığmış diyorlar. Asla böyle bir şey yok. Bizim ahırların tutuştuğunu görünce, biz yokken kendi ilaç makinesiyle müdahale etmiş. Burada kendi imkanlarıyla yangınları söndürmüş. Herkes bir şeyler söylüyor. Ama ben gördüğümü söylerim. Teşekkür ederiz” dedi.

SÖZEN; “HASSASİYETLERİMİZLE OYNUYORLAR”

Son günlerde hakkında kamuoyunda basın yoluyla yürütülen linç ve karalama kampanyalarına anlam veremediğini belirten Başkan Şükrü Sözen, “Bizler bu süreçte birlik ve beraberlik içinde acılarımızı paylaşmalı. Yaraları sarmalıyız” dedi. Sözen, “Yangın felaketinin başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında olarak yaralarını sarmak adına mücadele veren Manavgat Belediyesi, gönüllü insanlarımız ve devletin unsurlarının emeklerini yok sayarak halkımıza kötü göstermeye çalışma anlayışı hiçbir zaman bir neticeye ulaşmayacaktır. Bu toplumun birlikteliğine ve bütünlüğüne, müşterek hareket edebilme duygusuna bu anlayışlar  zarar vermektedir. Bizzat tüm kurumların, devletin unsurlarının ve gönüllü vatandaşlarımızın yangın bölgesinde yüreklerini ortaya koyarak canhıraş çalıştığını gören, o çalışmaların gece gündüz bire bir içinde olan ve her konuşmamda kendilerine minnet duyduğumu defalarca belirten bir insanım. Böylesine acı duyduğum, kentimle ilgili içimin yandığı süreçte hassasiyetlerimizle oynamak yanlıştır” dedi.

MANAVGAT HALKI TEPKİ GÖSTERDİ

Bu arada Şükrü Sözen üzerinden başlatılan karalama kampanyasına Manavgat halkı kayıtsız kalmadı. Sosyal medya kullanıcıları çeşitli platformlar üzerinden “Şükrü Sözen yalnız değildir” ,“Asla yalnız yürümeyeceksin” hashtagleriyle belediye başkanlarına sahip çıktı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Sözen, Öyle, Bir, Video, Yayınladı, Ki,
Yorumlar
Haber Yazılımı