Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 20:54 Bu haber 468 kez okundu
 
DYP Antalya İl Binası Açıldı
100. Yıl Bulvarı üzerinde hizmet verecek olan DYP Antalya İl binası düzenlenen törenle açıldı.
Siyaset Haberi
DYP Antalya İl Binası Açıldı

Partisinin Antalya İl Başkanlığı binasının açılış töreni için Antalya’ya gelen DYP Genel Başkanı  Çetin Özaçıkgöz, AK Partinin tek alternatifinin “DYP” olduğunu söyledi.
Vatandaşlara seslenen Genel Başkan Özaçıkgöz, “Bizim zamanımızda yapılan yatırımlar şimdilerde kapalı kapılar arkasında bir pantolon fiyatına yabancılara satıyorlar. Doğruyol partisinin söyledikleri, yaptıkları doğrudur. DYP bu ülkenin doğusuyla-batısıyla-kuzeyiyle-güneyiyle bir çimentosudur, ortak paydasıdır. Milletin sevdiği kucaklaştığı ortak partisidir” dedi 

Daha sonra DYP Antalya İl Başkanı Oktay Kalaycı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Kalaycı ”Sayın Genel Başkanım, Sayın Genel Başkan yardımcılarım, Sayın İl Başkanlarım, İlçe Başkanlarım, Değerli Yönetim Kurulu Üyelerim. Saygıdeğer Misafirler Hanımefendiler Beyefendiler. Ben Antalya Doğru yol Partisi İl Başkanı Oktay Kalaycı

Hizmet ateşini yeniden yaktığımız Doğru Yol Partisi İl Başkanlığımızın açılışına hoş geldiniz şeref verdiniz. Öncelikle Doğal Liderimiz 9.Cumhurbaşkanımız Merhum Sayın Süleyman Demirel’i buradan bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Konuşmama başlamadan evvel bugün ayrıca Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, her bir emniyet mensubumuzun mesailerini sağ salim kazasız belasız tamamlamalarını sevdikleriyle kucaklaşmasını diliyorum.

Kıymetli Vatandaşlarımız..!

Biz Mevlana’nın müridi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün erleri, Fatih Sultan Mehmet’in zaferi, Lokman hekimin hastası, İbni Sinanın öğrencisi, Piri reisin yaveri, Anadolu’nun Toprağı, Erciyes dağının karı, Seyhan’ın azgın suyu, Çin seddinin sebebi Büyük Türk Milletiyiz..!

Biz medeniyetlerin şahı, kavimlerin hanı, tarihin sayfa sayfa bitiremediği bir Milletiz, Biz tarihiz.

 Bugün Doğru Yol Partisi olarak geçmişimizin gücüne sırtımızı yasladığımız önemli şahsiyetlerin varlığına dayanarak üretmeli, çalışmalı önce kendimizi ardından toplumu Dünya ya hazırlamalıyız.

Türkiye Cumhuriyetinin güçlü Ülkeler kategorisine yer bulabilmesi; sadece ve kesinlikle, hoşgörü, adalet, dayanışma, çoğulculuk; kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve her şeyden önemlisi çağdaş teknik alt yapısı güçlü bir eğitim sistemi ile mümkün olacaktır. Peki yeter mi ? Hayır!

Sadece bu kadar değil. Yenidünya düzeninin şartlarını, hamlelerini, kurallarını belirleyen bir ülke tasarlamalıyız! Bugün koltuk sevdası için Mecliste kavga edenlere, eleştirilere tahammül edemeyenlere, kendini yıllardır yenilemeyenlere inat biz dünyanın gerekliliklerine uyum sağlamış, kendi içinde tartışan, tahammül eden bir ekip oluşturmalıyız. Alt üst ayrımının, diplomaya paraya göre değil, fikre, üretime göre nitelendirdiği bir partinin temellerini atmalıyız.

İstikbal göklerdedir diyen G. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu savının yanına güç dijitalde gelecek yazılımdadır demeli ve bugün hiçbir partinin manifestosunda olmayan dijital eğitim ve üretim rezonunu ve sürecini başlatmalıyız. Amacımız elbette seçimlerde kendimizi göstermek olmalıdır.

Ancak dinamik, eğitimli ya da eğitime aşık bir gençlik kolları ile işe başlamalıyız!

Bugün dünyada eylemlerin, örgütlenmenin, devrimlerin, üretimin dijitalleştiğini kabullenirsek yeni eğitim öğretim ve üretim üçlüsüdür.

İlişkisini keşfeder ve bunun tohumlarını ilk atan parti biz oluruz! Hatta sadece bir parti değil ülkenin dünyanın takip ettiği bir ideoloji üretebiliriz.

Sayın Genel başkanım kıymetli konuklar

Ülkemizde basın özgürlüğü yok edilmiş, zenginliği elinden alınıp tanzim kuyruklarına mecbur bırakılmış, askeriye gücünü özünü sarmış, yönetim şekli modern padişahlığa dönmüş üstüne üstlük halk içinde bulunduğu durumun vaziyetini göremeyecek kadar disipline edilmişken acilen sözüm önerileri üretmeli ve eğitimli gençlerden yararlanmalı ve gençlik kollarımızı eğitmeliyiz.

Batının kurallarına uyup, öğrenip, uygulayıp sonrada aynı kurallı biz belirlemeliyiz.

Antalya Doğru Yol Partisi il başkanı olarak şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına bu özel ve güzel günde bizlerle olmayı tercih ettiğiniz için sonsuz şükranlarımı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Açılışa Genel Başkan Av. Çetin Özaçıkgöz ve Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Dönmez ’in yansıra parti mensupları ve misafirler katıldı.
 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: DYP, Antalya, İl, Binası, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı