Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 17:18 Bu haber 2050 kez okundu
 
Emperyalizme Karşı Yüreğiniz Varsa Atatürk Gibi Dik Durun
104 emekli amiral Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve sarıklı amiral ile ilgili bir açıklamada bulunması üzerine hemen kıyamet koptu.
Politika Haberi
Emperyalizme Karşı Yüreğiniz Varsa Atatürk Gibi Dik Durun

104 emekli amiral Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve sarıklı amiral ile ilgili bir açıklamada bulunması üzerine hemen kıyamet koptu.

Vay efendim “bunlar darbeci”, “demokrasi düşmanı”, hatta daha da ileriye gidip FETÖ’cü bile diyenler oldu.

Bildiride darbeyi çağrıştıracak hiçbir ibare olmamasına, bahsi geçen bütün isimler emekli olmasına rağmen hemen darbe edebiyatı yapılması, AKP’nin mağduriyet çıkartmaya çalışması akıl alır gibi değil! Bastonla mı yapacak bu arkadaşlar darbeyi!

Ayrıca, imza atan amirallerin arasında Ergenekon, Balyoz, ODATV gibi FETÖ iltisaklı operasyonların mağduru isimler yer almaktadır.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi teknik bir olayı, konunun uzmanı olan emekli amirallerin değerlendirmesi eşyanın doğası gereğidir! Açıklamayı tapu kadastro memurları yapacak değildi ya…

Memleketin valisinden kaymakamına, imamından müsteşarına herkes iktidara yaranmak için siyasi açıklamalarda bulunurken, Ayasofya İmamı kalkıp “şeriat” çağrısı yaparken hiç sesi çıkmayan AKP iktidarı, ciddi ve yapıcı bir eleştiride bulunan emekli amiraller için hemen ortalığı ayağa kaldırdı!

Lafa gelince “Ey Amerika” diye pozlar kesenlerin bugünlerde Biden sevdalısı kesilmesi, ABD ve AB ile tekrar yakınlaşmak için çeşitli manevralar yapması bizi hiç şaşırtmıyor.

Boğazlarımızı egemenliğimiz altına alan, Karadeniz’i barışın, istikrarın bölgesi haline getiren Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni ortadan kaldırıp bölgeyi Amerika’nın güdümüne sokma girişimlerine karşı uyarıda bulunan insanları yargılayacağınıza oturup biraz dinleyin. 

15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD var diyorsunuz. Doğrudur. FETÖ elebaşı ABD’de elini kolunu sallayarak geziyor. Bu sümüklü vaizi sizlerle birlikte besleyip büyüten ABD’ye karşı bağımsızlığımızı savunan emekli amiralleri hedef alacağınıza, yüreğiniz varsa emperyalizme karşı dik durun, Mustafa Kemal Atatürk gibi “bağımsızlıkçı” bir duruş sergileyin!

Hasan Şahin CHP Muratpaşa Ilçe Başkanı

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Emperyalizme, Karşı, Yüreğiniz, Varsa, Atatürk, Gibi, Dik, Durun,
Yorumlar
Haber Yazılımı