Haber Detayı
24 Ocak 2019 - Perşembe 21:13 Bu haber 1570 kez okundu
 
Hemşirelik Fakültesi Akreditasyon Yolunda
TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, kurumsallaşma sürecini geliştirmek amacıyla Hemşirelik Eğitiminde Akreditasyon çalışmalarına başladı.
Eğitim Haberi
Hemşirelik Fakültesi Akreditasyon Yolunda

Bu kapsamda Hemşirelik Fakültesi Konferans Salonu’nda “Hemşirelikte Akreditasyonun Eğitime Katkıları” konulu bir eğitim programı düzenlendi. Programa Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi akademik ve idari personelinin yanı sıra, Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Onkoloji Hemşireliği Derneği ve farklı hastanelerde görev yapan hemşireler katıldı.

Programın ilk bölümünde HEPDAK tarafından akredite edilen bir fakülte olarak Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Sultan Taşçı’nın akreditasyon sürecine ilişkin bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. İkinci bölümde ise, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Akreditasyon Komisyon üyeleri tarafından çalışılan tüm standartlara yönelik uygulama ve planlamalar sunuldu.

Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) standartları doğrultusunda çalışmalarını yürüten Hemşirelik Fakültesi, 2019 yılı içerisinde belgelendirme başvurusu yapmayı planlamaktadır.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Hemşirelik, Fakültesi, Akreditasyon, Yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı