Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 11:27 Bu haber 1812 kez okundu
 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Koronavirüsü İçin Gerekli Tedbirler Alındı
Gündem Haberi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Koronavirüsü İçin Gerekli Tedbirler Alındı

Altun: ”Almış olduğumuz emsal niteliğindeki önlemlerin yanı sıra, bilim adamlarımız da bu salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalışıyorlar”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan emsal niteliğindeki önlemlerin yanı sıra Türkiye'de bilim insanları ve araştırmacıların da salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalıştığını belirterek, "Uluslararası toplumun bu tehdide çare bulmak için birlikte hareket etmesinin vakti geldi." ifadelerini kullandı.

Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının baş gösterdiği Aralık 2019'dan bu yana, Türkiye'de vaka görülmesini önlemek için gayretle çalıştıklarını bildirdi.

Salgınla başa çıkmak için en etkili tedbirlerin alınmaya devam ettiğini vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

"Şu ana dek ülkemizde bir vakaya rastlandı. Söz konusu şahıs karantina altına alındı ve tedavisi sürüyor. Bu süre zarfında aldığımız önlemleri Türk halkıyla ve uluslararası kamuoyuyla zamanında paylaştık ve bu konu hakkında tamamen şeffaf olmaya devam edeceğiz.

Almış olduğumuz emsal niteliğindeki önlemlerin yanı sıra, bilim adamlarımız ve araştırmacılarımız da bu salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalışıyorlar. Uluslararası toplumun bu tehdide çare bulmak için birlikte hareket etmesinin vakti geldi."

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İletişim, Başkanı, Fahrettin, Altun,, Koronavirüsü, İçin, Gerekli, Tedbirler, Alındı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı