Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 22:25 Bu haber 1516 kez okundu
 
Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Esen Esnafın Evine Götüreceği Ekmeği Düşünüyorum
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret eden Esen, “Esnafımız akşam evine ekmek götürebilecek mi diye düşünen bir belediye başkanı olacağım ” dedi.
Politika Haberi
Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Esen Esnafın Evine Götüreceği Ekmeği Düşünüyorum

Hedeflerinin Konyaaltı’nı cazibe merkezi yapmak olduğunu belirten Esen, “Benim için önemli olan Konyaaltı’na bir çivi çakılması. Bunu kim yaparsa yapsın her türlü desteği veririz. İsmimizin geçmesine gerek yok. Yeter ki halka hizmet götürelim. Bu bağlamda taksici esnafımızın da sorunlarını çözeceğiz. Durakların yenilenmesi talebi var. Taksi duraklarını hep beraber yaparız. Durakları yenilemek kolay önemli olan taksici esnafının gelirini arttırmaktır. Bu konuda neler yapabiliriz diye kafa yormamız gerekiyor. Esnafımız akşam evine ekmek götürebilecek mi diye düşünen bir belediye başkanı olacağım ” diye konuştu.

“ŞIMARMADAN YÖNETECEĞİZ”

Belediyenin sadece hizmet yeri olduğunu belirten Esen, “Belediyecilik anlayışımızda sadelik ve şeffaflık olacak. Üreten ve halka hizmet götüren bir anlayışımız olacak. İnsanlara temas ederek yöneteceğiz. Şımarmadan yöneteceğiz. Daha önce de dediğim gibi yerelden genele iktidar değişikliğini sağlayacağız. İnsanlarımıza çözümler üretmek için ilgili bakanlıklarla da çalışacağız. Asla ideolojik sertlik içinde yaklaşım ve tutum sergilemeyeceğiz. Ne yaparsak beraber yapalım. Ben değil biz yapmış olalım. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim; Konyaaltı’na hizmet getirecek herkesle uyum içerisinde çalışacağım” şeklinde konuştu.

“MASA BAŞINDA OTURMAYACAĞIZ”

Belediye binasına kapanıp masa başında oturan yöneticilerden olmayacağını vurgulayan Esen, sorunları yerinde tespit etmek amacıyla sürekli alanda olacağız. Halktan kopuk bir yönetim anlayışından uzak duracağını söyleyen Esen, “24 saat ulaşılabilir bir başkan olacağım. İnsanlarımızla birebir iletişim halinde olacağız. Halktan uzak ve kopuk bir yönetimden uzak duracağız. Hangi mahallemizin neye ihtiyacı varsa orada olacağız. Konyaaltı merkezine yapacağımız hizmeti uzak mahallelerimize de götüreceğiz. İhtiyaçları doğrultusunda ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.  Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen’nin ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, “Her zaman iletişim halinde olup fikir alışverişinde bulunmak isteriz. Bundan memnuniyet duyarız” dedi.

“ŞEFFAF BELEDİYE OLACAĞIZ”

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı da ziyaret eden Esen, hem mali hem de sosyal anlamda şeffaflığın ön planda olduğu bir yönetim sergileyeceklerini söyledi.  Hesap verebilir bir belediye başkanı olacağını belirten Esen, “ Halka hesap veren, şeffaf bir belediye başkanı olacağım. Bunu da beş yılda bir değil her yıl yapacağız. Belediye şirketlerinin mali kontrollerini sizlerle birlikte yapacağız. Neyi nereye harcadığımızı muhasebeciler olarak sizler denetlersiniz ve kamuoyuyla paylaşırız. İnsanların gönlüne giren, üreten halkçı bir belediye olacağız. Gösterişten uzak gerçek bir hizmet sergileyeceğiz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin ekonomi krizinin saklandığını belirten Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “Ekonomi her ne kadar iyi gösterilse de şu an çok kötü bir durumdayız. IMF ile görüşmeler olduğunu biliyoruz. Hatta IMF heyeti Türkiye’de ama bu ziyaret gizleniyor” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Konyaaltı, Belediye, Başkan, Adayı, Esen, Esnafın, Evine, Götüreceği, Ekmeği, Düşünüyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı