Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 20:48 Bu haber 21422 kez okundu
 
Temizer’den Karaloğlu’na Valilik Makamı Babanın Malı Değil
Antalya İyi Parti İl Başkanı Yavuz Temizer randevu istemesine rağmen randevu vermeyen Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na yaptığı basın açıklamasında sert tepki gösterdi.
Politika Haberi
Temizer’den Karaloğlu’na Valilik Makamı Babanın Malı Değil

Antalya İyi Parti İl Başkanı Yavuz Temizer yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

İl Başkanı Temizer “İyi Parti Antalya İl Başkanı olarak göreve başladıktan sonra “devlet” anlayışımızın bir gereği olarak Antalya Valisi’nden 9 Ekim Çarşamba günü randevu talep ettik. Geçen 10 günlük süreye rağmen talebimize herhangi bir karşılık alamadığımız için, randevu talebimizi geri çektik ve durumu Antalya kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi bir hevesimiz yoktur. Randevu talebimiz şahsıyla değil, hasbelkader oturduğu makamı ile ilgilidir.

Makamının saygınlığını ve ağırlığını taşıyamayan Münir Karaloğlu’nu buradan ilk ve son kez uyarıyorum; oturduğu makam baba mirası veya hemşehri hediyesi değildir. Türk Devleti, keyfiliği ve ciddiyetsizliği kaldırmaz.

Ya devletin valisi olacaksınız ya da çekilip AKP’nin il başkanı olacaksınız. İkisini bir arada yürütmenize Antalya müsaade etmez.

Bilesiniz ki; İyi Parti milletin ta kendisidir ve Türk Milleti hukukunu çiğnetmez.

Ya devletin valisi olun, ya da çıkın karşımıza siyasetçi olun” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Temizer’den, Karaloğlu’na, Valilik, Makamı, Babanın, Malı, Değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı