Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 20:08 Bu haber 375 kez okundu
 
Türküyem Bu Sezon Son Kez Sahnede
Kültür-Sanat Haberi
Türküyem Bu Sezon Son Kez Sahnede

Türkülerin ve klasik müziğin bir arada sunulduğu müzikli ve danslı oyun “Türküyem” 11 Nisan Perşembe saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde bu sezon son kez sahnelenecek. Erdal Tuğcular’ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı eserin librettosu Fatih Şanal’a ait. Türkiye’deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin, klasik batı müziği sesleri ile birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlandığı Türküyem, sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri.

Türküler, klasik müzik ve dans bir arada

Fatih Şanal’ın sahneye koyduğu eserde Antalya DOB orkestrasını şef Ömer Yöndem yönetiyor. Renkli ve eğlenceli görüntülerin yanı sıra zengin yorumuyla da izleyicinin beğenisini toplayan eserin dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay’a, koreografisi Nurdan Sinkil’e ve ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Emine Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven’in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere Boğaç Özbakır, Gizem Karakurt, Asena Melike Keskin, Işıl Ayaz, İlayda Binzet, Zeynep Turan, Rüya Göktepe, Başak Özbek, Arda Hasipoğlu dansları ile eşlik ediyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Türküyem, Bu, Sezon, Son, Kez, Sahnede,
Yorumlar
Haber Yazılımı