Haber Detayı
01 Kasım 2021 - Pazartesi 12:37 Bu haber 2930 kez okundu
 
ABP Genel Başkanı Yalçın: “Bizi Antalya’da Konuşturmadılar”
Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın’dan zehir zemberek açıklamalar
Politika Haberi
ABP Genel Başkanı Yalçın: “Bizi Antalya’da Konuşturmadılar”

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın’dan zehir zemberek açıklamalar

Anadolu Birliği Partisi (ABP)  Genel Başkanı Bedri Yalçın, yaptığı açıklama, “Anadolu Birliği Partisi Olarak 28 Ekim 2021 Perşembe Günü Kışlahan Hotelde Antalya basınıyla yaptığımız kahvaltıda Antalya’da ''Seçim Değil Geçim Mitingi'' düzenleyeceğimizi açıkladık.

31 Ekim 2021 Pazar günü Antalya,  Muratpaşa İlçesinin Kapalıyol havuz başında Miting için Valiliğe yazımızı yazdık. Ancak Mitingimiz Muratpaşa bölgesinde olduğu için bizi Muratpaşa Kaymakamlığına yönlerdediler. Bizzat kendin gittim Muratpaşa kaymakamlığına yazımızı vererek gereken izinleri aldık.

31 Ekim 2021 Pazar günü Antalya, Muratpaşa İlçesinin Kapalıyol havuz başında Miting yapmak için toplanmaya başladığımızda Anadolu Birliği Partisi olarak bize her türlü zorluğu bize çıkardılar.

Alanda bulunan polis memurları Türk Bayrağını ve ATATÜRK Resmini açmamıza izin vermediler. Biraz direnince Tek Bayrağımız olan Türk Bayraklarımızı astık. Ancak Atatürk Resmini asmamıza izin verilmedi.

Yargıtay verdiğimiz evrakla Anadolu Birliği Partisi yeterlilik yazımızı alarak 2020 yılında resmen kurulmuş olmamıza rağmen Miting ve Basın Açıklamaları anayasal hakkımız olmasına rağmen biz siyasi olarak polisimizi bize karşı kullanarak engellendik.

Antalya, Muratpaşa İlçesinin Kapalıyol havuz başında Miting alanında kürsü kurmamıza izin vermedikleri gibi Ses sistemi kurmamıza izni vermediler.

Bunun sorumları hakkında gerekli şikâyetlerde bulunacağız.

Muratpaşa Kaymakamlığını aradığımızda Polis Memurlarının sadece güvenlik koruma amacıyla alanda olduklarını bulunduklarını kürsü ve ses sistemlerinin karışamayacaklarını açıkladılar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: ABP, Genel, Başkanı, Yalçın:, “Bizi, Antalya’da, Konuşturmadılar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı