Haber Detayı
02 Eylül 2021 - Perşembe 21:42 Bu haber 2066 kez okundu
 
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ‘dan 2021-2022 Adli Yılı Açılış Mesajı
Devletin temelini oluşturan ana güçlerden biri de yargı erkidir. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde temel hak ve özgürlüklerin korunması ve adaletin sağlanabilmesi ancak, yargısal faaliyetleri
Asayiş Haberi
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ‘dan 2021-2022 Adli Yılı Açılış Mesajı

Devletin temelini oluşturan ana güçlerden biri de yargı erkidir. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde temel hak ve özgürlüklerin korunması ve adaletin sağlanabilmesi ancak, yargısal faaliyetleri eksiksiz bir şekilde zamanında yürütülmesi ile mümkün olmaktadır.

Güvenilir ve hızlı bir şekilde tesis edilen adaletin toplumsal barış ve huzurun en güçlü teminatı olduğu bilinciyle, şimdiye kadar olduğu gibi 2021-2022 adli yıl döneminde de tarafsız, bağımsız, hızlı, etkin ve verimli bir şekilde, aziz milletimize adli hizmetleri vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, adaletin tecellisi için fedakârca çalışan Hâkimlerimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, Avukatlarımız, adliye ve ceza infaz kurumları personelimizin yeni adli yılını kutluyor, yeni adli yılın vatandaşlarımıza, adliyemize, ülkemize ve tüm yargı camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Başta yargı mensubu şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd eder, Türk Yargı teşkilatımızdan emekli olan ve halen görevi başında olan tüm meslektaşlarıma ve çalışma arkadaşlarıma saygılarımı sunarım.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Cumhuriyet, Başsavcısı, Halil, İnal, ‘dan, 2021-2022, Adli, Yılı, Açılış, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı