Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 19:36 Bu haber 1402 kez okundu
 
Belediyelerde Maaş Eşitsizliği Var
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen, belediye çalışanlarının maaş eşitsizliğine değinerek, “ Aynı işi yapan belediye çalışanlarının maaşları arasında uçurum var, bu adaletsizliği gidermek lazım” dedi
Siyaset Haberi
Belediyelerde Maaş Eşitsizliği Var

Belediye çalışanlarının maaş eşitsizliğine değinen Esen, “Belediye de benzer veya aynı işi yapan çalışanların maaşları arasında uçurum var. Bu adaletsizliği gidermek lazım. Ancak bu belediye başkanlarının tek başına çözeceği bir sorun değil. Bu eşitsizliğe sebep olanlar derhal bunu düzeltmeliler” dedi.

“TAŞERON İŞÇİLERE KADRO YALANI”

DİSK Antalya Şubesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’yla birlikte ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen, taşeron işçilerin mağduriyetlerinin giderilmediğini belirterek, “ AKP’nin, ‘taşeron işçileri kadrolu yapıyoruz’ yalanını bir an önce ortaya çıkarmalıyız. Taşeron işçileri kadroya geçirildi gibi gösteriliyor ancak bu kesinlikle yalan. İşçilerin durumunu iyileştirmek yerine daha kötü bir noktaya getirdiler. AKP’nin, ‘işçilere vaat ettikleri kadro; taşeronun bir yıl olan sözleşmesini üç yıllık yapmaktan öteye götürmedi. Bırakın işçilerin durumunu iyileştirmeyi, durumu daha da kötü bir noktaya getirdiler. İşçileri kandırmayı bırakın artık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 “TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK KRİZ TUFANI BEKLİYOR”

Türkiye’de yaşanan ekonomik bunalımın düşünülenden daha büyük bir kriz olduğunu ve seçimlerden sonra derinleşerek daha kötüye gideceğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Türkiye’yi ekonomik kriz tufanı bekliyor. AKP’nin oluşturduğu ekonomi modeli bu krizi felakete çevirecek. Artık IMF bile kurtaramaz. Türkiye’nin borcu her yıl katlanarak büyüyor. Üretim olmadığı için kriz sonrası toparlanma süreci de uzayacak. Şuan yaşadığımız kriz düşündüğünüzden daha büyük ve seçimden sonra derinleşerek kalıcı tahribatlar bırakacak. Şu kadarını söyleyeyim; şu an yaşadığımız sadece krizin giriş aşaması, bu kadarı bile ekonomimizi alt üst etmeye yetiyorken ileride yaşanacakları tahmin edin” diye konuştu.

“CHP TÜRKİYE’NİN TEMEL DİREĞİ”

CHP’nin, Türkiye’nin ortak paydası olduğunu belirten Erdoğdu, “Tüm kesimlere eşit uzaklıktayız. CHP ortada ve herkese eşit uzaklıkta olduğu için de darbeleri hep o yiyor. Kavga eden birbirinden farklı düşüncelerdeki grupları düşünün, CHP tam ortalarında ve onları birbirinden ayırmaya çalışıyor. Ancak yumruk mesafesinde olduğumuz için tüm darbeler bize geliyor. Hükümet işçilerle kavga eder arada biz varız, hükümet diğer partilerle kavga eder arada biz varız. Tüm bunların ortak noktası ve paydası CHP’dir” dedi. 

“BİREYSEL MÜCADELENİZ ÇOK DEĞERLİ”

Eğitim-İş Antalya Şubesi’ni ziyaret eden Esen açıklamalarda bulundu. Eğitimcilerin bireysel verdiği mücadelenin önemine dikkat çeken Esen, eğitim sistemindeki değişikliklerle birlikte uygulanan baskıların nedeniyle öğretmenlerin, mesleklerini icra etmekte sıkıntılar yarattığını dile getirdi. Toplumların gelişiminde öğretmenlerin büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Esen, “Öğretmenler, bir ülkenin geleceğini aydınlatan en önemli yapı taşlarından birisidir. Bu nedenle belediyecilik dönemimizde öğretmenleri ve önerilerini her zaman dikkate alacağız. Konyaaltı’nda eğitimle ilgili yapacağımız projeleri öğretmenlerimizle, eğitim sendikalarımızla birlikte değerlendireceğiz” dedi.

“KENDİ PARAMIZLA BİLE YAPTIRAMADIK”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine hiçbir konuda yardım etmemesine anlam veremediğini ifade eden Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, “Sendika olarak Antalya’da gerçekleştirmek istediğimiz konferans ve toplantıların duyurusu için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden billboard vb. yerlerde tanıtım yapma talebinde bulunduk ancak kabul etmediler. Kendi paramızla bile yaptıramadık. Bunu anlamak mümkün değil. Ülkemizin ve belediyelerimizin yöneticileri daha duyarlı daha kucaklayıcı ve çağdaş olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Belediyelerde, Maaş, Eşitsizliği, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı