Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 21:22 Bu haber 1342 kez okundu
 
Boztaş 19 Mayıs Kurtuluş Bir Meşalesinin Yakıldığı Gündür
Ekonomi Haberi
Boztaş 19 Mayıs Kurtuluş Bir Meşalesinin Yakıldığı Gündür

Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Atatürk’ü Anma ve Gençlik Ve Spor Bayramı'nın 100. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda “ 19 Mayıs bir halkın vatanını sahiplenerek, yeniden kurmaya giriştiği gündür “ dedi.

Boztaş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hepimizin bildiği üzere 19 Mayıs Türk Ulusu’nun tarihinde özel bir gündür. Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümüdür. 19 Mayıs 1919, yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş ama umudunu, inancını yitirmeyen bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. Ve bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.  Gazi Mustafa Kemal 19 Mayıs için benim ‘’doğum günüm’’ demiştir ve bu günü çok değer verdiği gençlere armağan etmiştir.19 Mayıslar ülkemizde ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’’ olarak kutlanmaktadır.

 Bu duygu ve düşünceler ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılını kutluyorum”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Boztaş, 19, Mayıs, Kurtuluş, Bir, Meşalesinin, Yakıldığı, Gündür,
Yorumlar
Haber Yazılımı