Haber Detayı
21 Ekim 2021 - Perşembe 20:54 Bu haber 2289 kez okundu
 
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığında Antalya Toplantısı
Antalya Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve Kurum Müdürleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek yangın afetinden etkilenen bölgelerde devam eden yatırımları ve çalışmaları görüştü.
Politika Haberi
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığında Antalya Toplantısı

YANGIN BÖLGELERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR BAKANLIKTA GÖRÜŞÜLDÜ

Antalya Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve Kurum Müdürleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek yangın afetinden etkilenen bölgelerde devam eden yatırımları ve çalışmaları görüştü.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret eden Antalya heyetinde AK Parti Milletvekilleri Dr. Tuba Vural Çokal, İbrahim Aydın, Kemal Çelik ve Atay Uslu, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay ve AFAD İl Müdürü Fevzi Timur yer aldı. 

VATANDAŞLARIN TALEPLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Yangının etkilediği bölgelerde devam eden çalışmaların görüşüldüğü toplantıda vatandaşlar için yapılan evler, devam eden ev ve ahır inşaatları, yapılan hasar tespit çalışmaları görüşüldü. Çalışmalar mahalle mahalle ele alındı. Yangının etkilediği bölgede yaşayan vatandaşların ilettiği talepler, sorunlar ve çözüm yolları da konuşuldu. Yangın bölgesine yapılan yatırımların ele alındığı toplantıda özellikle yeni yatırımlar içinde istişareler yapıldı.

ÇOKAL: BAKANIMIZ İLK GÜNDEN BERİ YANIMIZDA

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK üyesi ve Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal “ Oldukça verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın bakanımız yangın sürerken günlerce bizimle idi. Yangınla mücadele çalışmalarına beraber katıldık, yangının kontrol altına alındığı mahallelerimizde hasar tespit çalışmalarımızı birlikte yaptık. Hala tüm çalışmalarımızı koordinasyon içinde sürdürüyoruz. Bu toplantımız da devam eden yatırımları ve çalışmaları konuştuk” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Devletin yangın afetinin yaralarını sarmak için imkânlarını seferber ettiğini dile getiren Dr. Tuba Vural Çokal “ ilk andan itibaren devletimizin tüm imkânları ile yangın bölgesinde, vatandaşlarımızın yanında oldu. Hasar tespit çalışmalarını hızla yaptık. Burada biz yaptık oldu mantığıyla da hareket etmiyoruz. Vatandaşlarımızın itirazı olursa dikkate alıyor. Yeniden değerlendiriyoruz. Ev ve ahır inşaatlarımız hızla devam ediyor. Alt yapı çalışmalarımız da sürüyor. Vatandaşlarımızla sürekli beraberiz. Her mahalleyi, her evi tekrar tekrar ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızı dinliyor notlarımızı alıyoruz. Bugünkü toplantıda da bu notları sayın bakanımızla görüştük. Kendisi gerekli talimatları verdi” diye konuştu.

BELEDİYELERE YARDIM GÖNDERİLDİ

Yangının yaralarının sarılması sırasında hiçbir ayrım yapılmadığını ifade eden Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal “ Biz vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü konusunda kim iyi niyetle çalışıyorsa destek veriyoruz. Yanında oluyoruz. Hiçbir ayrım yapmıyoruz. Mesela yangın bölgesinde ki belediyelere yardımlar yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’ne Manavgat için 50 milyon lira, Alanya için 50 milyon lira gönderildi. Belediyelere yaptıkları çalışmaları için destek verildi. Büyükşehir Belediyesi’ne, Manavgat Belediyesi’ne, Alanya Belediyesi’ne, İbradı Belediyesi’ne, Akseki Belediyesi’ne ve Gündoğmuş Belediyesi’ne yardımlar yapıldı. Bir milyonlar lirayı bulan destekler belediyelerin hesabına yatırıldı” dedi.

YANGIN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIZ

“Biz ayrım yapmıyoruz, yangın afeti üzerinden siyaset yapılmasına izin vermeyiz” diyen Milletvekili Çokal şunları söyledi : “ Bizim önceliğimiz millet. Derdimiz vatandaşlarımızın sorunlarını çözülmesi. Haftalardır sahalardayız. Raporlarımızı sunduk, Sayın Bakanımız gerekli talimatları verdi. İnşallah en kısa sürede vatandaşlarımız evlerine yerleşecek, bereketli topraklarımız yeniden canlanacak.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Çevre, Ve, Şehircilik, Bakanlığında, Antalya, Toplantısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı