Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 00:00 Bu haber 892 kez okundu
 
Down Sendromlu Yüzücü Alperen Vali Karaloğlu’nu Ziyret Etti
Vali Münir Karaloğlu Türkiye’nin en genç down sendromlu milli sporcusu olan Alperen Menç’i makamında ağırladı.
Spor Haberi
Down Sendromlu Yüzücü Alperen Vali Karaloğlu’nu Ziyret Etti

8 yaşında yüzmeyle tanışan ve 14 yaşında profesyonel olarak yüzmeye başlayan Alperen Menç, 16 yaşında milli takıma girerek Türkiye’deki en genç down sendromlu milli sporcu oldu.

Ferhat-Gülşen Menç çiftinin oğlu olan 17 yaşındaki Alperen haftanın 5 günü antrenman yapıyor. Oğullarının azmiyle gurur duyduklarını belirten baba Ferhat Menç, “Alperen, Türkiye’nin en genç down sendromlu milli sporcusu ve 20 Türkiye birinciliği var. Geçen yıl Kosova’da şampiyon oldu ve bu yıl da eylül ayında ülkemizi İtalya’da temsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Onun bu başarıları bizleri çok mutlu ediyor.” dedi.

Yarışmalardan kazandığı madalyaları Vali Karaloğlu’na gösteren Alperen en büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmak olduğunu ifade ederek Vali Karaloğlu’ndan bu konuda yardım istedi.

Antalya’da çok sayıda down sendromlu sporcu olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Çocuklarımızın gösterdikleri başarılar bizlerin göğüslerini kabartıyor. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdıklarını görmek tarif edilemez bir mutluluk” dedi.

Alperen Menç, 2020 yılında Nisan ayında Antalya’da düzenlenecek 100 ülkeden 1000 sporcunun katılacağı Down Sendromlular Spor Oyunları’nda yüzme dalında ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Down, Sendromlu, Yüzücü, Alperen, Vali, Karaloğlu’nu, Ziyret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı