Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 22:49 Bu haber 1523 kez okundu
 
Güç Birliği Partisinden Bende Varım Projesi
Güç Birliği Partisi İçinde bulunduğumuz sosyal ve ekonomik durumla ilgili çözüm önerilerini , ülkemizin bu var olan krizden çok daha güçlenmiş biçimde çıkmasını sağlayacak olan proje hazırladı Bu proje ile ilgili basın bildirisi yayınlayan Güç Birliği
Politika Haberi
Güç Birliği Partisinden  Bende Varım Projesi

Karnap” Güç Birliği Partisi adına, tüm vatandaşlarımızı saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, başta sağlık bakanlığı, bilim kurulumuz ve sağlık çalışanları olmak üzere, devletimizin işleyiş mekanizmalarında görev alan tüm görevlileri kutluyor ve milletimiz ve partimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Korona virüs(kovid-19) ile ilgili tüm korunma tedbirleri, ülke bazında virüsün yayılması, ekonomik bağlamda alınan önlemler partimiz tarafından takdirle değerlendirilmektedir. Ancak yaptığımız değerlendirmelerle, alınan önlemler ve bu var olan kriz ortamının idaresinde, bazı aksaklıklar olduğunu gördük. Bu bağlamda; siyasi parti olmak ve vatanperver kimliğimiz gereğince inisiyatif almanın bir zorunluluk olduğunu düşünerek bir proje hazırladık. Hazırladığımız projenin adı; “BEN” DE VARIM. Bu proje ile ilgili basın yayın organlarımızı bilgilendirmek adına bu basın bildirisini hazırladık. 
Korona virüs bilindiği üzere tüm dünyayı saran, küresel ölçekte, sosyal ve ekonomik bir kriz haline dönüştü. WHO( dünya sağlık örgütü) tarafından pandemi ilan edilmesine kadar varan, insanlığı tehdit eder biçim halini aldı. Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti elbette bu konuya duyarsız kalamazdı. 6 Ocak 2020 itibari ile önlemler alındı ve ülkemiz belli bir süre izole edildi. Kazanılan bu sürede de halkın bu virüsü tanıması, etkileri, korunma yöntemleri bağlamında bilgilenmesi sağlandı. 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde de ilk vaka, maalesef görüldü. İlk vakanın görülme tarihi ile birlikte ciddi önlemler hayata geçirildi. Ardı ardına önlem paketleri, genelgeler yayınlandı. Yazılı, görsel ve sosyal medya aracılığı ile sürekli halk bilgilendirildi. Virüsün ekonomik etkileri üzerine de önlem paketleri açıklandı. Buraya kadar yaptığımız kısa değerlendirmede, önlemler ve çalışmaları takdir ettiğimiz gibi, gördüğümüz bazı aksaklıkların da olduğunu belirtmek isteriz. 
Güç Birliği Partisi olarak, her zaman ifade ettiğimiz biçimde, tekraren burada da ifade etmek isteriz ki; bizler tespit odaklı değil, çözüm odaklı bir biçimde olayları değerlendiririz. Bizler vatanperver kimliğimiz ile, devletimizin ali menfaatlerini, her daim, her şeyin üzerinde tutan bir anlayış ile partimizi teşekkül ettirdik. Bu yüzden de gördüğümüz aksaklıkları tespit edip, kamuoyu ile paylaşmaktan ziyade, klasik siyasi anlayışın dışına çıkarak, çözüm üretmenin, devletin işleyiş mekanizmaları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve halkın tamamının bir ve beraber olmasını sağlayacak biçimde, bu kriz ortamının sosyal ve ekonomik boyutlarıyla, aşılabilmesini sağlayacak “BEN” DE VARIM adında projeyi hazırladık.
Güç Birliği Partisi olarak hazırladığımız, “BEN” DE VARIM projesi, yukarıda bahsettiğimiz biçimi ile, krizin idaresinde, sosyal ve ekonomik bağlamdaki eksiklikleri ortadan kaldırılacaktır. Bu projenin hayata geçirilmesi ile birlikte, toplumsal “bir” lenme, oluşabilecek sosyal tranvma, ekonomik anlamda kapatılan küçük ve orta işletmelerin sahipleri, bu işyerlerinde çalışanların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi anlamında çözümler içermektedir.  
Küresel bir krize yol açan bu salgının sosyal yönü incelendiğinde, sağlık açısından insanlığın tehdidinin yanında, vurgulanmasında küresel ve ulusal ölçekte göz ardı edilen bir yönü olduğunu görmekteyiz. İnsanlık üzerinde oluşan bu korku dalgası, ülkeler bazında incelendiğinde, orta ve alt gelir düzeyine sahip, çoğunluğu oluşturan kitlelerin üzerinde oluşan sosyal tranvma ile, kitlesel olarak, sosyal patlamaların oluşma riski insanlığın önünde durmaktadır. Bu şekilde oluşacak sosyal patlamalar, ülkelerde çok ciddi sorunları oluşturacak hale dönüşmesi kaçınılmaz bir durum olarak ortadadır. Bu hazırlanan proje bu anlamdaki sorunlara çözümler içermektedir.
Bu anlamda hazırladığımız “BEN” DE VARIM projesi; 
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na
TBMM’deki grubu olan siyasi partilere
İçişleri Bakanlığı’na
Hazine ve Maliye Bakanlığı’na
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne
Türkiye Belediyeler Birliği’ne
Gönderilerek, oluşturulacak toplumsal mutabakatla hayata geçirilecektir. Bu proje yukarıda bahsi geçen kurumlar ile paylaşıldıktan sonra, geri dönüşler ile alakalı kamuoyu bilgilendirilecektir.
Bu hazırlanan proje, ülkemizin bu kriz ortamından güçlenerek çıkmasını sağlayacak, toplumda varolan kutuplaşmaları ortadan kaldıracak biçimde, bir ve beraber olunmasını sağlayacak, sosyal anlamda güçlenmemizi oluşturacaktır.”dedi
Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Fatma Şahin
Etiketler: Güç, Birliği, Partisinden, , Bende, Varım, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı