Haber Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 13:59 Bu haber 2962 kez okundu
 
İyi Parti’li Feridun Bahşi: “Türkiye Demokratik Bir Devlet Değil Bir Parti Devleti Haline Getirilmiştir”
İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Türkiye Artık Demokratik Bir Devlet Değil Bir Parti Devleti Haline Getirilmiştir
Politika Haberi
İyi Parti’li Feridun Bahşi: “Türkiye Demokratik Bir Devlet Değil Bir Parti Devleti Haline Getirilmiştir”

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Türkiye Artık Demokratik Bir Devlet Değil Bir Parti Devleti Haline Getirilmiştir

"Değerli Basın Mensupları

Antalya Emniyet Müdürlüğünün basın mensuplarına gönderdiği 5 Temmuz'da Antalya'nın Kepez ilçesinde yapılacak olan organizasyona davet mektubu üzerine bu basın bildirisini yayınlama zorunluluğu doğmuştur."

Basın mensuplarımıza gönderilen bu davette;

“ 5 Temmuz'da Antalya'nın Kepez ilçesinde Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ve AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı aracılığı ile 200 kişinin dâhil olacağı;

İçişleri Bakanlığımızın katkıları ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün teknik imkân ve kapasitesi en üst düzeyde kullanılarak geliştirilen ‘Kadın Acil Destek Uygulaması’ kısacası ‘KADES’ ile yine İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projelerinin tanıtımı yapılacaktır” denmektedir.

Değerli Basın Mensupları Antalya Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu bu davet ülkemizin nereye geldiğinin en çarpıcı örneklerinden biridir.

Türkiye Cumhuriyetinin kolluk kuvvetleri Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilerleyen Cumhuriyetin bekçileri olması gerekirken sadece bir partinin kolluk gücü gibi davranması veya İçişleri Bakanlığı tarafından davranmak zorunda bırakılması bu millete, bu güzelim ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür, ihanettir.

Güzel ülkem Türkiye artık demokratik bir devlet değil bir parti devleti haline getirilmiştir.

Cumhurbaşkanı partili,  bakanlar partili, valiler kaymakamlar partili, hakimler savcılar partili, komutanlar partili, emniyet müdürleri partili, üniversite rektörleri partilidir.

Ülkemiz bu noktaya nasıl geldi?

Bildiğiniz gibi Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en şaibeli seçimlerinden biri olan 16 Nisan 2017 referandumu ve ardından yapılan 24 Haziran 2018 seçimleri sonrasında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” adı verilen ucube bir sistemle yönetiliyor. Türk tipi başkanlık adı verilen bu sistem,  kuvvetler ayrılığı ilkesine dayanan parlamenter sistemden gibi değil yönetim erkinin tek kişide toplandığı bir yönetim sistemine dayanıyor.

Bu sistemde partili cumhurbaşkanı hem kanunlarla ilgili ve hem de yürütmeyle ilgili kararname çıkarabiliyor. Üst kademe bütün kamu görevlilerinin atamasını yapabiliyor. Yani yasama, yürütme ve yargı tek kişiye bağlı çalışıyor.

Yani bu sistemde devlet yönetiminin bütün kadroları partili cumhurbaşkanı tarafından ve kendi hedeflerine bağlı kadrolardan seçiliyor.

Şimdi bu sürece tabiki bir anda gelinmedi. 19 yılda herşey adım adım değişti ve gelinen nokta budur.

Satılan geleceğimizin, toprağımızın, emeklerimizin, mutluluğumuzun hesabı birgün mutlaka sorulacaktır.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İyi, Parti’li, Feridun, Bahşi:, “Türkiye, Demokratik, Bir, Devlet, Değil, Bir, Parti, Devleti, Haline, Getirilmiştir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı