Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 15:45 Bu haber 1969 kez okundu
 
İyi Parti, Manavgat’ı Ay-Yıldız’la Donattı
İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanı ile birlikte Manavgat’ta esnafları tek tek dolaşarak Türk Bayrağı verdi.
Politika Haberi
İyi Parti, Manavgat’ı Ay-Yıldız’la Donattı

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanı ile birlikte Manavgat’ta esnafları tek tek dolaşarak Türk Bayrağı verdi.

Göreve geldiği günden bu yana birlik ve beraberlik kavramını işleyen İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, il seçimlerinden önce verdiği sözü tutarak, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanını Manavgat’ta bir araya getirdi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başlattığı “bir memleket meselesi” programını Manavgat’tan başlatan Başaran, esnafları tek tek ziyaret edip hem dertlerini dinledi hem de Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi.

ESNAF BEL KEMİĞİMİZDİR

Esnafların, bu ülkenin bel kemiği olduğunu söyleyen Başkan Başaran, “Bugün İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanımız ile birlikte içerisinde bulunduğumuz pandemi neticesinde esnaflarımızın yaşadıkları sıkıntıları yerinde görüp, sorunlarını dinlemek için buradayız. Oy istemeye gelmedik. Sadece onların çektiği sıkıntılara ortak olup, çözüm noktasında İyi Parti olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Pandemi döneminde Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi bu konularda çok hassas. Genel başkanımız bu hastalıktan itibaren il il, ilçe ilçe dolaşarak ülkemizin her köşesindeki esnaflarımızın dertlerini ve sorunlarını dinliyor. Biz de bir nebze olsun Genel Başkanımızın yükünü hafifletebilmek için tıpkı onun gibi ilçe ilçe esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Öncelikle esnaflarımızın çok zor durumlarda yaşama mücadelesi verdiklerini buradan hatırlatmak istiyorum. İş yerlerini açamadıkları için evlerine ekmek götüremiyorlar, sigortalarını ödeyemiyorlar hatta kirası olanlar ise kiralarını ödeyemez duruma geldiler” dedi.

İYİ PARTİ OLARAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Kahveciler, lokantacılar, servisçiler ve nakliyeciler esnaf grupları çalışamadığını ve mağdur olduğunu ifade eden Başkan Başaran, “Vatandaşlarımıza verilen can suyu denilen kredilerin de geri ödemelerinin günü geldi, esnaflarımız kara kara düşünüyorlar ‘kredilerimizi nasıl ödeyebiliriz diye’. Geri ödenecek olan kredilerin bir an önce 2021 yılına ertelenmesi yönünde İYİ Parti olarak bu çalışmalar yapmaktayız. Bunun yanında esnaflarımızın sigorta, vergi gibi borçlarının gecikmesinden dolayı oluşan devletin uyguladığı gecikme faizi var, bunların da uzun vadeli olarak ertelenmesi esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatacaktır” diye konuştu.

ÖLÜMÜ GÖSTERİP, SITMAYA RAZI ETTİLER

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, MHP lideri Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasıyla ilgili, “Hani Türkiye uçuyordu? Vatandaşı ekmeğe muhtaç edip, şimdi de askıda ekmek kampanyası başlatıyorlar” diye tepki gösterdi.

Bahçeli'nin açıklamasının ve başlattığı kampanyanın zaman itibariyle manidar olduğunu söyleyen İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, övünülen ‘askıda ekmek’ kampanyasının Türk Milleti’nin iktidar tarafından ekmeğe muhtaç hale getirildiğinin ilanı olduğunu söyledi. Başaran, “Evet bu ülkede ekmeğe muhtaç çok sayıda insan var. Peki, bu insanlar nasıl bu duruma geldi? Bahçeli’nin desteklediği hükümet her fırsatta ‘uçuyoruz’ diyor. Bahçeli ise, ‘askıda ekmek’ diyor. Peki biz şimdi kime inanalım?” dedi.

ESNAF KAN AĞLIYOR

Normalleşme sonrasında esnafların dükkanlarını açarken, kârı değil, ‘nasıl daha az zarar ederim’ diye düşündüğünü söyleyen Başkan Başaran, “Dükkanlar uzun süre kapalı kaldı. Bu yüzden de dükkan kirası, Bağ-Kur, kredi ve diğer borçlar birikti. Şimdi esnaflar dükkanlarını açıyorlar ama iş yok. Esnaf ne masrafını ne de elaman ücreti ödeyebiliyor. Esnaf çarkını, Esnaf Kefalet ve bankalardan kullandığı kredilerle döndürüyor. Bu yaşananları maalesef hükümet görmezden geliyor” dedi.

İNSANLARIMIZIN SORUNLARINA ODAKLANDIK

Genel Başkanımız Meral Akşener’in Pandemi öncesinde başlattığı esnaf ziyaretlerine devam ettiğini, esnaf temsilcilerini İyi Parti’nin grup toplantısında kürsüye aldığına dikkat çeken Başkan Başaran, “Sayın Akşener’in esnafımızın dertlerini, taleplerini kamuoyuyla iktidar partisiyle paylaştığı, onların sesini duyurduğumuz “bir memleket meselesi” adı altında yolculuğumuz var. Genel Başkanımız esnafın dertlerini dinlemeye devam ediyor. Propaganda amaçlı gezmiyoruz, oy istemek için de gezmiyoruz. Biz insanlarımızın, esnafımızın sorunlarına odaklanıyoruz. Esnafımız, elektrik faturalarından çok şikâyetçiler, girdi maliyetlerinin çok olduğunu söylüyorlar. Edindiğimiz bilgileri hem iktidar partisinin hem de kamuoyunun duymasını sağlıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İyi, Parti,, Manavgat’ı, Ay-Yıldız’la, Donattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı