Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 18:31 Bu haber 2048 kez okundu
 
Kaş Belediyesinin 2022 Yılı Bütçesi Kabul Edildi
Kaş Belediyesinin 245 milyon 426 bin TL'lik 2022 yılı bütçesi, oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem Haberi
Kaş Belediyesinin 2022 Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Kaş Belediyesinin 245 milyon 426 bin TL'lik 2022 yılı bütçesi, oy birliğiyle kabul edildi.

Kaş Belediye Meclisi’nin ekim ayı devam toplantısı, Başkan Mutlu Ulutaş’ın yönetiminde gerçekleştirildi.

Toplantıda, Kaş Belediyesinin mali durumu ve bütçesi görüşüldü. 2022 mali yılı performans programı, bütçesi, bütçe kararnamesi ve gelir tarifesiyle ilgili hazırlanan plan ve bütçe komisyonu raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Mecliste,  2022 mali yılı bütçe kararnamesi madde madde okunarak oy birliği ile kabul edildi. İlgili hazırlanan plan ve bütçe komisyon raporu 1. maddesi Belediyeler için ödenen toplam 245 milyon 426 bin TL ödenek ayrılmıştır.

Başkan Mutlu Ulutaş, toplantıdaki görüşmeler sonucunda yaptığı değerlendirmede, Kaş Belediyesinin 2022 yılı için bütçenin yüzde 50’nin üzerinde yatırım hedeflediğini söyledi.

Belediyenin hizmet ve yatırım odaklı çalıştığını belirten Başkan Ulutaş, “Yılsonuna kadar birçok projemiz tamamlanıyor ve bu yıl için en az yüzde 90 oranında gerçekleşecek bir bütçe öngörüyoruz. Kaş Belediyesi dengeli bir bütçe yapıyor. Bunu birlikte yapıyoruz, hem meclis üyelerini hem de belediye personellerini tebrik ediyorum. Ne kadar doğru bütçe yaparsak Kaş Belediyesi atacağı adımları da bilecektir. Dengeli bütçeyle attığı adımlarla da hedefine ulaşan bir belediye olarak yoluna devam edecektir.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kaş, Belediyesinin, 2022, Yılı, Bütçesi, Kabul, Edildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı