Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 20:20 Bu haber 1528 kez okundu
 
Lider Şehirler Önde Giderler
“Kaya mezarları ve Roma tiyatrosu ile ünlü Myra Antik Kenti Demre’de. Aziz Nikolas Müzesi turistler için büyük cazibe taşıyor. Demre Turizmini geliştirme çalışmalarımız büyük titizlikle sürdürüyoruz. ”
Asayiş Haberi
Lider Şehirler Önde Giderler

“Kaya mezarları ve Roma tiyatrosu ile ünlü Myra Antik Kenti Demre’de. Aziz Nikolas Müzesi turistler için büyük cazibe taşıyor. Demre Turizmini geliştirme çalışmalarımız büyük titizlikle sürdürüyoruz. ”

“Hedefimiz Batı Antalya’nın tamamında turizmi 12 aya yaymak. Tarihi ve kültürel varlığımızın vatandaşımız için ürettiği katma değeri artırmak. Antalya’mız turizmde lider, bir turizm başkenti. Bu ünvanımızı, imkânlarımızı geliştirerek güçlendireceğiz.”

Vali Ersin Yazıcı, tarihi ve doğal güzellikleriyle kültür turizminin merkezi olan Demre İlçesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Vali Yazıcı, temaslarına Demre Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. İlçenin eğitim alt yapısı, sosyo – kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler değerlendirildi.

Kurum yetkililerine hitap eden Vali Yazıcı; “Turizmin başkenti Antalya’ya birlikte hizmet edeceğiz. Birinci önceliğimiz vatandaşlarımıza en iyi ve ölçülebilir hizmeti sunmak. Hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştirmek. Parolamız; 'Halkımız her şeyin en iyisine layıktır' dedi.

Vatandaşlarımızın Memnuniyeti İçin Hizmetleri Ölçmeliyiz
Çalışma disiplininin başarı için kaçınılmaz olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Ölçemediğiniz şeyde başarılı olamazsınız. Kurumlarımız verdikleri hizmetlerle ilgili memnuniyet anketi yapmayı ihmal etmesinler. Ancak yaptıklarımızı ölçerek, hizmetlerimizi sürekli iyileştirebiliriz.  Kaliteyi bu yolla yakalayabilir, geliştirebiliriz.” dedi.

Sağlıklı Günlere Birlikte
Pandemi sürecinde de özellikle devlet kurumlarına çok iş düştüğünü belirten Vali Yazıcı, “Pandemiyle mücadelede hep birlikte başarıya ulaşabiliriz. Kurum yöneticileri ve çalışanlar, örnek olmakla da sorumlu. Maske – Mesafe – Temizlik kurallarını bu sorumluluk bilinciyle uygulayacağız. Sağlıklı günlere, Antalyalılarla el ele vererek birlikte ulaşacağız.” dedi.

Dünya Turizminde Ses Getireceğiz
Ziyaret boyunca çeşitli temaslarda bulunan Vali Yazıcı, tarihi Likya Birliği'nin altı önemli kentinden biri olan Demre’de ünlü Aziz Nikolas Müzesini ziyaret etti.

Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve beraberindeki heyet Vali Yazıcı’ya eşlik ettiler.

Demre ve Likya’nın Antalya için çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Demre tarihi yapıları, batık şehirleri ve doğal zenginlikleriyle göz kamaştırıyor.  Aziz Nikolas Müzesi ilçe için olduğu gibi şehrimiz için de büyük önem taşıyor. Dünya turizminin ilgi odakları arasında.” ifadelerini kullandı.

Turizmin Markası Antalya
Vali Yazıcı,” Bu bölgede kitlesel turizmden çıkıp, kişisel turizmi geliştirmeliyiz. Pansiyoncu, otelci, tekneci, yeme içme mekanları… el ele vererek turizmin oluşturduğu katma değeri artırabiliriz. Hedefimiz Batı Antalya’nın tamamında turizmi 12 aya yaymak. Antalya’mız turizmde lider bir turizm başkenti. Lider şehirler önde giderler, biz de önde gitmeye devam edeceğiz. Ünvanımızı, yeni başarılarla devam ettireceğiz." dedi.

Her Yönüyle Örnek Şehir
Demre Esnafını ziyaret edip sohbet eden Vali Yazıcı; “Antalya olarak kurallara uymakta göstermiş olduğunuz özen kendi sağlığımız ve şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Antalya’mız pandemi sürecinde vatandaşlarıyla ve esnafıyla birlikte, Maske - Mesafe – Temizlik kurallarına özen göstererek örnek bir şehir oldu. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Lider, Şehirler, Önde, Giderler,
Yorumlar
Haber Yazılımı