Haber Detayı
15 Mart 2021 - Pazartesi 21:34 Bu haber 2294 kez okundu
 
Milletvekili Çokal Tıp Bayramı’nda Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi
AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal 14 Mart Tıp Bayramı’nı sağlık çalışanları ile geçirdi.
Politika Haberi
Milletvekili Çokal Tıp Bayramı’nda Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi

AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal 14 Mart Tıp Bayramı’nı sağlık çalışanları ile geçirdi. Güne sağlık çalışanları ile kahvaltı yaparak başlayan Dr. Tuba Vural Çokal, önce Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sonra da Manavgat Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Deniz’in de katıldığı buluşmalarda Milletvekili Çokal ve sağlık çalışanları hem sohbet etti hem de COVID-19 sürecini değerlendirdi. Dr. Tuba Vural Çokal’ın sağlık çalışanları ile buluşmasında eğlenceli anlar da yaşandı. Bir doktor ve bir sağlık çalışanı bağlamalarını meslektaşları ile çaldı. Söylenen türkülere diğer sağlık çalışanları da hep birlikte eşlik etti.

KAHRAMAN DEYİNCE AKLA SAĞLIK ÇALIŞANLARI GELİYOR

Tıp Bayramı’nı meslektaşlarıyla geçirmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Milletvekili Çokal; “Tıp Bayramı’nı meslektaşlarımla birlikte geçirdik. Sabah başlayan programlarımız akşama kadar devam etti. Sohbet ettik, gündemi değerlendirdik. Bizden isteklerini not aldık. Hep birlikte türküler söyledik. Onlarla vakit geçirmek, verdikleri mücadeleyi bir de onlardan dinlemek güzeldi. Artık kahraman deyince akıllara sağlık çalışanları geliyor. Onlar fedakârlıkları, inançları, azimleri, hayat kurtarmak için verdikleri mücadeleleri ile bizlerin kahramanları oldu. Tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

HER GÜN DESTAN YAZILIYOR

Türkiye’nin COVID-19 ile mücadelesinde gösterdiği başarının en büyük nedeninin sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelesi olduğunu dile getiren Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal: “COVID-19 tarihin en büyük salgınlarından biri. Tüm dünyayı etkiledi. Çok hızlı bulaşıyor. Can kaybı oranı yüksek. Çok fazla mutasyon da geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. İnsan sağlığını tehdit ettiği gibi hayatlarımızı da olumsuz etkiledi. Ülkemiz salgın döneminde ortaya koyduğu mücadele ve aldığı tedbirler ile dünyada öne çıkan devletlerden biri oldu. COVID-19 ile mücadele başarısında en büyük pay ise sağlık çalışanlarımızın. Her gün hastanelerimizde destanlar yazılıyor. Sağlık çalışanlarımız ailelerinden uzakta gece gündüz demeden çalışıyor.  Ben de bulduğum her fırsatta il ve ilçe sağlık müdürlüklerimizi, hastanelerimizi, aile sağlığı merkezlerimizi ziyaret ediyor, sağlık çalışanlarımızla bir araya geliyorum. Bu süreçte elimizden geldiği kadar onların yanında olmaya çalışıyorum. Bundan sonra da sık sık sağlık çalışanlarımızla bir araya geleceğiz” diye konuştu.

SAĞLIK DEYİNCE AKLA TÜRKİYE GELİYOR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözünü hatırlatan Tuba Vural Çokal: “Atatürk’ümüzün kurduğu Cumhuriyet’in doktorlarına artık tüm dünya kendini emanet ediyor. Dünyanın dört bir tarafından hastalar tedavi olmak için ülkemize geliyor. Sağlık çalışanlarımızın başarısı, sağlık tesislerimizin kapasitesi ve modern cihazlarla donatılmasıyla birleşince, Türkiye sağlık deyince akla gelen ilk ülkelerden biri oldu” şeklinde konuştu.

Çokal sözlerini şöyle sürdürdü; “COVID-19 sürecinde birçok sağlık çalışanımızı kaybettik. Kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Milletvekili, Çokal, Tıp, Bayramı’nda, Sağlık, Çalışanları, İle, Bir, Araya, Geldi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı