Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 20:17 Bu haber 1019 kez okundu
 
OFM’den İstihdama Tam Destek
Sağlık Haberi
OFM’den İstihdama Tam Destek

Antalya’nın Kepez ilçesinde hizmet veren OFM Antalya Hastanesi, sağlık sektörüne örnek olacak bir karara imza attı. Hastane yönetimi, yaşanan küresel krize rağmen hiç sağlık çalışanını işten çıkarmayacaklarını, çalışanların maaşını önümüzdeki aylarda da ödemeye devam edeceklerini duyurdu. Hastane yönetim kurulu, alınan kararı sabah saatlerinde çalışanlarıyla tekrar paylaştı.

HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAK ZORUNDA

Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi ilan ettiği çok ciddi ve sıkıntılı bir süreçten geçtiklerine dikkat çeken hastane yönetimi,  böyle bir ortamda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine dikkat çekti.   Hastane yönetimi, yaptıkları basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Salgın tüm dünyada olduğu gibi maalesef ülkemizde de ciddi bir sağlık sorunu halini almıştır. Corona virüsün küresel çapta yayılmasının ülkemize ve sektörümüze etkilerini takip etmektesiniz. Tüm toplumu tehdit eden ciddi bir salgın hastalıkla mücadele içindeyiz.  Bu ortamda herkesin üzerine düşen görevleri yapmak zorunda olduğuna inanıyoruz.  Corona virüs salgını devam ederken, halkımızın başka ciddi sağlık sorunları da tedavi ve çözüm beklemektedir. Bir taraftan salgın hastalıkla mücadele ederken, diğer taraftan hastalarımızın güvenliğini sağlayarak, diğer acil çözüm isteyen sorunlarını da çözmeye devam edeceğiz” 

HASTANE OLARAK TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK

Özel sağlık sektörünün bu mücadelede ön saflarda yer alması gerektiğine vurgu yapan OFM Antalya Hastanesi yönetimi, basın açıklamasını şu sözlerle noktaladı:  “Biz Özel Sağlık Sektörü olarak bu mücadeledeki yerimizi en ön saflarda almak zorundayız.  Ülkemizin istihdamın devamı noktasında gösterdiği çabaları hastane olarak destekliyoruz. Tüm ekibimizin sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak tüm önlemleri aldık. Bütün ekipman ve donanımımız; çalışanlarımızın güvenli çalışması için sağlandı.  Bütün bu şartlara rağmen önümüzdeki aylarda, hiçbir çalışanımız işten çıkartılmayacaktır. Tüm çalışanlarımıza maaşlarını ödemeye devam etmeye, onları korumaya ve sahiplenmeye karar verdik. Sağlık ordusunun korkusuz neferleri olan çalışma arkadaşlarımızın, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanındayız.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: OFM’den, İstihdama, Tam, Destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı