Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 21:54 Bu haber 1069 kez okundu
 
Toprağın Sultanları Pamukkale’de
Asayiş Haberi
Toprağın Sultanları Pamukkale’de

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada  “Üretim yükünü omuzlayan değerli kadın çiftçilerimizin ki biz onlara "Toprağın Sultanları" diyoruz hem bilgi, birikim ve kültür düzeylerinin arttırılması, ülkemizin farklı yörelerini tanımları hem de yoğun tempolarından sıyrılarak daha motive olmuş bir biçimde evlerine dönerek tarımsal üretimdeki performanslarını daha verimli kullanmaları için çalışıyoruz.

 ‘Toprağın sultanları’ projesi ile ilimizin 19 ilçesinden farklı bölgelerde yaşayan kadın çiftçilerimizi bulundukları yörelerden kısa bir süreliğine uzaklaştırarak her ay ülkemizin başka bir yöresindeki yerel ve kültürel zenginlikler ile buluşturuyoruz.” .

Bu kapsamda Müdürlüğümüzce yürütülen Toprağın Sultanları Projesi çerçevesinde  Finike’den yola çıkan kadın üreticilerimiz ilk önce Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kadir UYSAL’ı ardından Pamukkale kaymakamı Hayrettin BALCIOĞLU’nu makamında ziyaret etti. Ardından Pamukkale’nin eşsiz doğa harikası olan travertenleri ve Karahayıt kaplıcalarını gezen kadın üreticilerimiz unutulmaz bir gün geçirdiler.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Toprağın, Sultanları, Pamukkale’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı