Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 18:39 Bu haber 2088 kez okundu
 
Vali Yazıcı, Kaleiçi Festival Heyeti’ni Kabul Etti
Vali Ersin Yazıcı, 14–17 Ekim tarihleri arasında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen 21 ülkeden 35 kentin temsilcisinin katıldığı “Kaleiçi Old Town Festivali” kapsamında Antalya’ya gelen Belediye
Asayiş Haberi
Vali Yazıcı, Kaleiçi Festival Heyeti’ni Kabul Etti

Vali Ersin Yazıcı, 14–17 Ekim tarihleri arasında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen 21 ülkeden 35 kentin temsilcisinin katıldığı “Kaleiçi Old Town Festivali” kapsamında Antalyaya gelen Belediye Başkanlarını ve Başkan Yardımcılarını kabul etti.

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 6ncısı düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali” için 21 ülkeden 35 kentin temsilcisi Antalyaya geldi. Vali Ersin Yazıcı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile birlikte festival için Antalyaya gelen konukları makamında kabul etti.

Gelen konuklara Türkiyenin turizm başkenti Antalyaya hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Vali Yazıcı; Biliyor ve inanıyoruz ki; bu tür etkinlikler sosyal ve kültürel anlamda toplumların ve şehirlerin kaynaşmasına, birbirini daha iyi tanımasına vesile oluyor. Şehirler ve toplumlar arası ilişkilere olumlu yönde katkılar sunuyor. Antalyamız denizi, kumu, güneşi, tarihi ve doğal güzellikleriyle gerçekten muhteşem bir şehir. Buradan şehirlerinize döndüğünüzde burada gördüğünüz güzellikleri görmeye çevrenizdekileri de davet edeceğinizi umuyorum.” dedi.

Şehirler Arasındaki Dostluk ve Kardeşlik Ruhunu Pekiştirecek

Festivale katılacak misafirleri Antalyada ağırladıkları için büyük memnuniyet duyduğunu belirten Vali Yazıcı, Antalyanın dünyadaki en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: Biz pandemi döneminde güvenli turizm sertifikalı tesislerimizle misafirlerimize hizmet verdik. Bu işi dünyada en üst düzeyde ve kalitede uygulayan şehiriz. Kendimize inanıp güveniyoruz. Pandemi koşullarında da dünya da en iyi hizmeti veren şehirlerin başında geliyoruz. 4 gün sürecek olan festivalin güzelliklere vesile olmasını dilerken, şehirlerimiz arasındaki dostluk ve kardeşlik ruhunu pekiştirmesini temenni ediyorum.”

Konuklarla karşılıklı sohbetin ardından Vali Yazıcı, festival heyetiyle ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vali, Yazıcı,, Kaleiçi, Festival, Heyeti’ni, Kabul, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı