Haber Detayı
21 Mayıs 2022 - Cumartesi 12:57 Bu haber 1656 kez okundu
 
Başkan Tütüncü Çocukları Yalnız Bırakmadı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erdem Projesi kapsamında Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği “kültür atölyesi” açılışına ve Mehmet Kemal Dedeman İlkokulunun düzenlendiği Kermes etkinliğine katılarak
Gündem Haberi
Başkan Tütüncü Çocukları Yalnız Bırakmadı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erdem Projesi kapsamında Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği “kültür atölyesi” açılışına ve Mehmet Kemal Dedeman İlkokulunun düzenlendiği Kermes etkinliğine katılarak ebru sanatı ve el işleri yapan stantları gezdi.  

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erdem Projesi kapsamında Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği “kültür atölyesi” açılışına Hamza Taş İmam Hatip Ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi. Açılış sonrası kürsüde konuşma gerçekleştiren Başkan Tütüncü “Ben de vaktiyle ortaokul yıllarımda sizin gibi imam Hatip ortaokulunda okuyordum. O zaman bizlerinde ufuk veren öğretmenlerimiz vardı, yol gösteren önderlik eden öğretmenlerimiz vardı, bize rol model olan öğretmenlerimiz vardı” dedi. Başkan Tütüncü, daha sonra öğrencilerin hazırladığı folklor gösterisini izleyerek keyifli dakikalar geçirdi. 

Bende sizler gibiydim

Açılış sonrası konuşmasına devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü “Değerli okul müdürümüz kıymetli protokol misafirlerimiz, sevgili öğretmenlerim ve bizim çok sevgili öğrencilerimiz hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.” diyerek sözlerine başladı.  Ortaokul yıllarından bahseden Başkan Tütüncü “Hepimiz hoş geldik hoşluklarla geldik güzelliklerle geldik.  Ben de vaktiyle ortaokul yıllarımda sizin gibi imam Hatip ortaokulunda okuyordum. O zaman bizim de sizin gibi bize Ufuk veren öğretmenlerimiz vardı yol gösteren önderlik eden öğretmenlerimiz vardı bize rol model olan öğretmenlerimiz vardı. Şimdi o öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Onları minnetle anıyoruz. Sizin öğretmenlerinize aynı bizim öğretmenlerimiz gibi… Siz sevgili evlatlarımız için sevgili öğrencileriniz için çalışıyorlar çabalıyorlar ve büyük fedakârlıklar yapıyorlar öğretmenler teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çift kanallı eğitim

Öğrencilerin başarılı olması için sosyal ilişkilerin ve eğitimin bir arada olması gerektiğinde değinen Başkan Tütüncü “Her ne kadar derslerde başarılı olsak da hayatta başarılı olmak için bu tip sosyal çalışmalar büyük önem taşıyor. Bu tür etkinliklere katkımızın olması aynı zamanda sosyal çalışmalarda da gözümüzün kulağımızın elimizin olması gerekir. Sevgili öğretmenlerimiz siz değerli öğrencileri çift kanatlı yetiştirmeye gayret ediyorlar. Bir yandan hem dünyalık ilimleri sizlere veriyorlar. Bunun yanında sosyal alanda önemli çalışmaları size bir katkı olarak sunuyorlar. Sevgili gençler ve çocuklarımız bakın burası çok önemli, öğretmenlerimiz en sizlere milli ve manevi duygularla da sizleri hayata karşı hazır hale getiriyorlar.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Başkan, Tütüncü, Çocukları, Yalnız, Bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı