Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 22:46 Bu haber 1639 kez okundu
 
Eğitim Ortak Paydamız
Vali Ersin Yazıcı, AHENK ve ASİST Projeleri kapsamında okul müdürleri ile gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı.
Asayiş Haberi
Eğitim Ortak Paydamız

Vali Ersin Yazıcı, AHENK ve ASİST Projeleri kapsamında okul müdürleri ile gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantının yaklaşık 475 bin öğrenci ve 2 milyon 600 bini aşkın Antalyalı için hayırlı olmasını temenni eden Vali Yazıcı; “Eğitim hepimizin ortak paydası. Bu yüzden şehrin tüm paydaşlarının ilgisini bu yöne çekmek istiyoruz.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, AHENK ve ASİST Projeleri kapsamında Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar ilçelerde görevli 1024 okul müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Vali Yazıcı; İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya gelerek AHENK ve ASİST Projelerini ve bugüne kadar yapılan faaliyetleri değerlendirdi.

Moral Ve Motivasyonunuzu Üst Düzeyde Tutun

Vali Ersin Yazıcı, meslek hayatı boyunca eğitimin içinde olmaya ve eğitimle ilgili projeler yapmaya gayret ettiğini belirterek; “Meslek hayatım boyunca eğitim önceliğim oldu. Bir mülki amir olarak 30 yıldır öğretmen arkadaşlarıma destek olmaya çalıştım. Kaymakamlık yaptığım dönemden bugünlere kadar öğretmen arkadaşlarımızın moral ve motivasyonlarını arttırmaya, ihtiyacını karşılamaya gayret ettim. Sizlerin işinizi en iyi şekilde yapmaya çalıştığınıza şüphem yok. Fakat bizler duygusal insanlarız. Canımızı sıkan, bizi üzen davranışlar olduğunda moral ve motivasyonumuz sarsılabiliyor. Bu noktada sizler oyundan düştüğünüzde bilesiniz ki takımda oyundan düşüyor. Bu okulda da hayatın her alanında da böyle. Dolayısıyla sizlerden moral ve motivasyonunuzu üst düzeyde tutmanızı rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerimiz İsterlerse Başaramayacakları Bir Şey Yok

AHENK Projesi ile Antalya’nın pek çok farklı noktasında öğrenci, öğretmen ve okul müdürleri ile bir araya geldiğini vurgulayan Vali Yazıcı; “AHENK için ilk çalıştayı yaptığımızda şunu ifade etmiştim. Ben tüm öğretmenlerime güveniyorum. Ben bir köylü çocuğu olarak Anadolu’da bir öğretmenin tek başına bir köyü, bir mahalleyi nasıl değiştirdiğini, nasıl dönüştürdüğünü görmüş ve bunların hikâyelerini dinlemiş birisiyim. Biliyorum ki öğretmenlerimiz isterlerse başaramayacakları bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Eğitim Herkesin İşi

AHENK Projesi ile şehrin ilgisini eğitime çekmek istediklerini belirten Vali Yazıcı; “Projemizde bilmediğiniz ya da farklı bir şey yok. Bu projeyle eğitimin aksayan, geride kalan ve üzerinde ölü toprağı bulunan okullarımızı harekete geçirmek istiyoruz. Şehrin tüm ilgisini eğitime çekmek, şehrin tüm paydaşlarının eğitime yönelmesini istedik. Çünkü eğitim herkesin işi. Başta kamu kurumları olmak üzere herkesin eğitimle yakından ilgilenmesini istiyorum ve bunu da inşallah başaracağız.” dedi.

Öncelikle İyi İnsan Yetiştirmeliyiz

Ailelerin çocuklarının kariyer bir meslek olmasını arzu ettiğini ancak öncelikle çocuklarımızı iyi bir birey ve iyi bir insan olarak yetiştirmemiz gerektiğine dikkat çeken Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Herkes çocuğunun doktor mühendis olmasını istiyor. Ama bu çok mümkün değil. Dünyada ve Türkiye’de beyaz yakalılarını oranı 10-15 arasında değişiyor. İş dünyasında daha çok mavi yaka diye tabir ettiğimiz kişiler var. Bu yüzden bizler öncelikli olarak gençlerimizi iyi insan olarak yetiştirmek zorundayız. Doktora veya mühendise yılda birkaç kez işiniz düşerken fırıncıya, şoföre sık sık işimiz düşüyor. Bu sebeple iyi insan yetiştirmek öncelikli hedefimiz olmalı. Gençlerimizi kültürümüzle ve geleneklerimizle yoğurarak okuyan, araştıran iyi gençler olarak yarınlarımıza hazırlamalıyız.”

Çocuklarımız Bizim En Değerlimiz

Geleceğimizin teminatı çocukların hem ülkemiz hem de bizler için çok kıymetli olduğuna değinen Vali Yazıcı; “AHENK Projesi ile herkesin dikkatini size çekmek istiyoruz. Eğitim dışında olan kişilerinde dikkatinin sizde olmasını istiyoruz. Projelerimizle esnafımızdan iş insanımıza, polisimizden jandarmamıza ilde herkesin ilgisini bir nebzede olsa eğitime çekiyoruz. Projemiz 100 kişiyi bile olumlu etkilese bu bizim için çok kıymetli. Çünkü çocuklarımız bizim en değerlimiz.” diye konuştu.

Eğitimden Başka Bir Şey Konuşmayalım

AHENK ve ASİST Projeleri ile şehirdeki çocukların çoğunluğuna ulaşmayı hedeflerinkilerini söyleyen Vali Yazıcı; “Projelerimizle ulaşabildiğimiz kadar çocuğumuza ulaşmak istiyoruz. Sizlere güveniyorum. Öyle güzel şeyler yapın ki, eğitimden başka bir şey konuşmayalım. Bu şehrin en değerli insanları sizlere emanet, emanetlerimize hıyanet etmeyeceğinizi biliyorum. Hepinize sağlık ve başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Yazıcı, toplantının sonunda projeye verdikleri destekten dolayı okul müdürleri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Eğitim, Ortak, Paydamız,
Yorumlar
Haber Yazılımı