Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 19:48 Bu haber 3408 kez okundu
 
Kahraman Ordumuz Terör Örgütlerinin Defterini Dürmeye Devam Edecek
Vali Ersin Yazıcı, Antalya Valiliği ev sahipliğinde Kumluca’da düzenlenen Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilen iftar programına katıldı. İftarda, şehit ve gazi aileleriyle tek tek sohbet eden Vali Yazıcı; “Şehitlik ve gazilik, vatan için,
Asayiş Haberi
Kahraman Ordumuz Terör Örgütlerinin Defterini Dürmeye Devam Edecek

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Valiliği ev sahipliğinde Kumluca’da düzenlenen Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilen iftar programına katıldı. İftarda, şehit ve gazi aileleriyle tek tek sohbet eden Vali Yazıcı; “Şehitlik ve gazilik, vatan için, millet için, bayrak için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır.” dedi.

Şehit aileleri ve Gaziler onuruna Antalya Valiliği ev sahipliğinde Kumluca’da düzenlenen iftar programına; Vali Ersin Yazıcı, Hanife Yazıcı, Antalya Milletvekili Atay Uslu, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Finike Kaymakamı Zafer Sağ, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Elmalı Kaymakamı Harun Kazez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Komutanı Yarbay Murat Sezgin katıldı.

Şehit ve Gazi Ailelerimiz Bizim Baş Tacımızdır

On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ın son haftasına girildiğini belirten Vali Yazıcı; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan'ın son haftasındayız. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin. Ramazan ayı boyunca her gün ayrı bir sofrada buluşmaya, kucaklaşmaya, sohbet edip, dertleşmeye gayret ediyorum. Bugün de bizler için çok kıymetli ve değerli olan şehit aileleri ve gazilerimizle yani sizlerle bir aradayız. Davetimizi kırmayıp bu güzel birlikteliği oluşturduğunuz için hepinize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmak, benim için büyük bir onurdur, büyük bir şereftir. Allah, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimize hayırlı ömürler versin. Çocuklarınızı size, sizi çocuklarınıza bağışlasın.” dedi.

Şehitlik ve gazilik makamının bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şeref olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Vatan için, millet için, bayrak için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Sizler; bu vatan, bu bayrak uğruna canlarını feda eden, Peygamberlerden sonra en yüce makama erişen Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin bizlere emanetisiniz, başımızın tacısınız.” ifadelerini kullandı.

Bu Vatanı Kimseye Vermeyiz

Türkiye’nin terörle kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı; “Şunu herkes çok iyi bilsin ki; vatan uğruna, bayrak uğruna gerektiğinde kanımızın son damlasını seve seve verir ama şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu cennet vatanın bir santimetre karesini kimseye vermeyiz. Bu ülkenin tapusu kanla imzalandı. Müsterih olunuz, geçtiğimiz hafta başlatılan Pençe-Kilit Harekatıyla da gördüğümüz gibi Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadele etmeye devam edecektir. Terör örgütlerinin defterini dürmeye devam edecektir. Bunun en büyük teminatı, kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur. Bunun en büyük teminatı, sizlersiniz, bizleriz. Bunun en büyük teminatı, şehitlerimiz ve gazilerimizdir.” şeklinde konuştu.

Sizler, Bizlere Emanetsiniz

Devlet ve millet olarak Şehit Aileleri ve Gazilerin daima yanlarında olduklarını vurgulayan Vali Yazıcı; “Devletimiz, daima yanınızdadır. Antalya Valiliği, her zaman yanınızdadır. Antalya Valisi, her zaman yanınızdadır ve hizmetkârınızdır. Sizler, bizlere emanetsiniz. Emanete sahip çıkmak ise bizim en asli vazifemizdir. Devlet olarak, millet olarak boynumuzun borcudur. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah, bu fakire de şehit olmayı nasip etsin. Allah, niyetlerimizi kabul ve makbul eylesin. Allah, oruçlarımızı kabul etsin. Afiyet olsun.” dedi.

Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından Kumluca İlçe Müftüsü Süleyman Çoban’ın yaptığı dua ile birlikte oruçlar açıldı. Yenilen iftar yemeği ve edilen duaların ardından Vali Yazıcı ve Hanife Yazıcı, Şehit Aileleri ve Gazilerin bulunduğu masaları tek tek gezerek, konuklarıyla sohbet etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kahraman, Ordumuz, Terör, Örgütlerinin, Defterini, Dürmeye, Devam, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı